1 2 3 4 5 6 7 8

osmanlı geri gelsin

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. şuanda ülkede azımsanmayacak bir destekçi kitlesine sahip olan görüştür.

  herhangi bir mantıklıyı bıraktım mantıksız bir argümana bile dayanmayan fikirdir.

  dalga geçmiyorum bunun için yüreyecek kitleler mevcut ilerleyen günlerde.

  yalnız sıkıntımız şurda biliyorsunuz padişahlar osmanın soyundan gelmesi lazım.

  ne yapsak recepli devleti mi yapsak.

   
 2. yurttaş olmaktan utanan, birey olmaktan utanan, insan olmaktan utanan kişinin talebi.

  tayyip padişah olsun, yetmedi halife de olsun, bende ümmet olayim, köle olayım, padisahin iki dudagi arasinda olayim. Vizyon bu.

   
 3. Dünyanın hiçbir yerinde örneği bulunmayan kendi tarihine karşı düşmanlığın, aslında islama ve türk milletinin örfüne, adetine, kültürüne yabancılaşıp batının güdümüne girmişliğin ve hiç alakası yokken devlet düzeni saltanata evrilmek isteniyormuş gibi saçma bir algı yaratıp burdan islama ve Osmanlı tarihine çatmanın tipik örneği olan başlıktır. Siz starbucks larda kahvenizi yudumlayın hiç merak etmeyin bu millet neye değer vereceğini çok iyi bilir dedirten durumdur.

   
 4. kuveyt sermayeli starbucks'ımda kahvemi yudumlarken kahkaha attığım konu.

  osmanlı; evet, yerli ve milli osmanlı, kapitülasyonlarla yerli esnafın anasını ağlatan osmanlı, gayrimüslümleri askere almayarak zengin edip, kendi milletini en fazla çoban yapan osmanlı, mısır'a, arap yarımadasına sürekli bir şeyler yapıp, anadolu'ya iki direk bile dikmeyen osmanlı, öyle ki türk demenin hakaret kabul edildiği osmanlı. değil saraya, istanbul'a sokmazlardı bu şimdiki hayranlarını.

   
 5.  
  (Bkz: başka bir arzunuz)
 6. islamın tekrar hakim olmasını isteyen bir müslümanın temennisi

   
 7. ıslak rüyalar görmekten gerçekle bağlarını yitirmiş zavallı osmanlı artıklarını gösteren başlık.

  başlığı açan arkadaş tam bir sazan.avi. başlatmış. atlayanlar da atlamış. tebrikler. cumhuriyet'in gerçek "cumhuriyet savcıları" göreve.

   
 8. osmanlının sadece yükselme dönemini okuyan, özellikle gerileme ve parçalanma dönemini görmek bile istemeyen zevat beyanatı.. fesli deliden osmanlı tarihi öğrenmek pişmanlıktır..

   
 9. bu aralar sözlükte sık yazanların bazılarında gözlemlediğim bir düşünce.

  bakın gençler, bu evrende sürekli bir değişim, sürekli bir evrilme mevcuttur. bir şey ortadan kalkmışsa bu, o şeyin "o anki" çevreye ayak uyduramamasından dolayıdır. bu cümleyi ister 65 milyon yıl önce büyük ölçüde yok olan dinozorların, ister 100 yıl önce yıkılan Osmanlı Devleti'nin, ister 30 yıl önce tarihe gömülen kalaycılık, semercilik vs. gibi mesleklerin üzerinde test edin, hepsinde tutar.

  çok uluslu imparatorlukların çökeceği 1800lerin başından belliydi, o çok sevdiğiniz 2.abdülhamit (ki bence de büyük bir adamdır, şanssızlığı kötü zamanda tahta çıkmasıdır) 33 yıl değil de 66 yıl başta kalsa yine de engel olamazdı çöküşe. ha bir de, 2.abdülhamit'i saymazsak, övündüğünüz, özlem duyduğunuz, "geri gel eyyy Osmanlı" ifadesini size kurdurtan en genç padişah kanuni filan olsa gerek, ölüm tarihi 1566. yine aynı şekilde, Osmanlı geri gelsin diyenlerin %98,74'ünün aynı zamanda hilafeti de istediğini tespit ettim, 1.dünya savaşında dönemin halifesi olan Osmanlı padişahı cihat ilan ettiğinde Osmanlı askerine ilk kurşunu Mekke şerifi sıktı, Suudi Arabistan'da yıllar önce Osmanlı'dan kurtuluşun 100.yılı kutlandı.

  yani kısacası geçin bu boş işleri, Osmanlı gelirse islam dünyaya hakim olacakmış, ramazan ayında oruç tutmamak için 1 aylık Avrupa turunda viskisini yudumlayıp süper lüks yatında bikinili kızlarla dans eden görgüsüz arap prenslerle mi olacak o iş? ha gerçek Osmanlı 2.Abdülhamit hariç,Kanuni'den sonrakiler olmadığı gibi, gerçek islam da bu değildi, pardon. Siz uyumaya devam edin.

   
 10. komple Osmanlı zahmet etmeseydi dediğimdir.

  bence sadece duyun-u umumiye gelsin be hacı he. zaten padişahımız var, sarayımız var, salak oğlanlı damat paşalı hanedan da var mis gibi. şimdi sil baştan Osmanlı herkese zorluk olur. Osmanlıdan tek farkımız duyun-u umumiye kaldı o gelse yeter.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.