1 2 3 4 5 6 7 8

osmanlı'da oğlancılık

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Rıza zelyut'un somut verilere dayanarak yazdığı kitabı.

  Osmanlı sevdalılarının tarihimize hakaret ediliyür diyerek biner yahut cimer gibi mercilere şikayet ettiği fakat savcılıkça yapılan incelemelerde aklanan bir kitaptır. Satışının yasaklanıp gerçeklerin ortaya çıkmasını istemeyen Osmanlı torunlarının ecdatlarının renkli hayatlarını okumaları için raflardaki yerini yeniden almıştır.

  Okuyunuz, okuyunuz, badecilerin elinden çocuklarınızı uzak tutunuz.

   
  (Bkz: osmanlı hayranlığı)(Bkz: osmanlı geri gelsin)
 2. Yorgansız yatan ama oğlansız yatmayan ecdadın torunlarının mutlak suretle okuyup gururlanması gereken kitap.

  Yoksa bu osmanlı tokadı dedikleri bildiğimiz şaplak mı acep

   
 3. engelli adamı şehir hastanesine parayla sokup içeride boş boş tur attırıp kameraya çekip sonra 'bu hastane fazla büyük olmuş' şeklinde eleştiri yapan ve çektiği videoyu belge diye sunan zihniyetin yine bir yerlerden uydurduğu belgelerle ecdadıma hakaret edişi işte.. hakaretler bitmiyor, sonu gelmiyor. Ecdadımın, ecdadınıza hatta ecdatlarınıza yaptıklarından sonra bu çabalarınızı anlıyorum tabikii.. O Fatih ki peygamber katili roma imparatorluğunuzun son kırıntılarını tarihten silmiştir, hakaret edeceksiniz tabi..

   
 4. istanbul'a ve osmanlı'ya aşık olan ve pek sevdiği için de tarihini yazan alphonse de lamartine'nin osmanlı tarihi kitabında da bahsi geçen kavram.

  yıldırım bayezit pek düşkünmüş bu oğlanlara yalnız. delikanlılığıyla nam salan bayezit evet.

   
 5. oğlan kelimesinin günümüzde sadece erkekler için kullanılıp mana daralmasına uğradığını bilmeyen içimizdeki fransızların attığı iftira. oğlan o zamanlar hem oğlan hem de bakire kız manasında kullanılıyordu. herif, yavuz gibi kelimeler de mana değişikliğine uğramıştır. önceden osmanlı yı şeriatçı diye karalamaya çalışanlar şimdi nedense bunlar içki içmiş, bunlar livata yapmış diyorlar. haydaaa. bunun manası şudur ey müslümanlar! osmanlı osmanlı deyip duruyorsunuz işte osmanlı bu! çünkü mülhidler biliyorlar ki osmanlı demek islam birliği demek. bütün ehl-i küfre karşı durup i'la-yı kelimetullah için mücahede etmektir. ama kendinizi zorlamayın, sabredin. yalan ve iftirayı mübah gördüğünüzü biliyoruz ama yakında yalanladığınız şeyler sizi çepeçevre kuşatacak.

   
  (Bkz: içip içip maraza çıkaran tip)
 6. Kızılbaş hezeyanıdır.

  Halife-i Ruy-i Zemin Yavuz Sultan Selim Han, İsmail'e etek giydirdiği günden beri bu hezeyanlar süregelir. Konuyu açan şahsın, ilk satırda bahsettiği ismi araştırın efendim. Ben araştırmadım ama büyük ihtimalle kızılbaş çıkacaktır.

   
 7. Ecdadınızın avucunuzdan nasıl gaydığını anlatan kitap.

   
 8. islamcı ahlaksızlığını, çukurluğunu gözler önüne seren konudur.

  hayır, kastım oğlancılık yapmaları değil, yazılanlar.

  biri mezhep kaşır 6 da beğeni alır(sivas ve maraş katliamlarını da desteklediklerini de çok güzel anlıyoruz bu 7 kişinin), öbürü edecek laf bulamayıp yunandan girer ermeniden çıkar.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.