1 2 3 4 5 6 7 8

ömer seyfettin

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. türk edebiyatımızın önde gelen yazarlarından biridir. kısacık ömrüne bir çok yazı sığdıran yazar 35 yaşında vefat etmiştir. döneminin içerisinde çok farklı bir yere sahiptir. Pembe İncili Kaftan, perili köşk, yüksek ökçeler, bomba, kaşağı, kütük, falaka, çirkinliğin esrarı, yalnız efe gibi bir çok eseri vardır. bazı eserleri çok eğlenceli iken bazıları insanı depresyona sokar. edebiyatımızın en üretken yazarlarından biridir.

   
 2. Daha İlkokuldayken okuduğumda çok üzüldüğüm"kaşağı" adlı hikayenin yazarı

   
 3. hikayeleri vasat ya da vasatın altında olan, birçok eser yazmasına rağmen aynı konu-tema dışında eser vermemiş, edebi metin açısından çok da dikkat cezbetmeyen eserler vermiş hikaye yazarı.

   
 4. 8 yaşındayken kaşağı adlı kitabını okuduğum halde kaşağının anlamını sayesinde 10 yaşında öğrendiğim büyük yazarlarımızdan biri

   
 5. Çocukken okuduğum Yüksek ökçeler adlı hikayesi sayesinde , uzun yollar topuklu ayakkabılara mesafeli durmamı sağlayan yazar .

   
 6. kaşağıyla zihnime kazınan yazar

   
 7. Ne zaman bir Gönenli görsem Ömer Seyfettin de Gönenli diye övünülen öğretmen, yazar ve asker.

   
 8. 5. sınıftan sonra bir daha okumadığım yazardır

   
  (Bkz: Okumak)
 9. Çocukların en çok bildiği yazarlardan biridir. :)

   
  (Bkz: çocuk)
 10. ilkokul ve ortaokul dönemlerinde çokça okuduğumuz ve öğretmenlerin başarılı öğrencilere hediye olarak verdiği ve hikayeleri ile büyüdüğümüz genç yaşta kaybettiğimiz yazar.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.