1 2 3 4 5 6 7 8

okulda olmayan çocuklarda pozitif oran daha yüksek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  bilim kurulu üyesi pardon ne biliyim kurulu üyesi ateş karanın açıklaması. nasıl güleceğime karar veremedim. çocuklar hafif geçiriyormuş, genelde çocuklar ebeveynlerinden alıyorlarmış, okula gitmeyen çocuklarda pozitiflik oranı daha yüksekmiş falan filan.. topluca kırdıracaklar milleti..

   
  (Bkz: andersen'den masallar)
 2. Okullar yeni açılmışken neye göre kıyaslama yapılarak daha yüksek olduğunun tespit edildiğini anlayamadığım açıklamadır.

   
 3. yaklaşık 3 hafta önce bir bilim kurulu üyesinin söylemi. okula teşvik etmek için sadece o yaş grubundaki çocuklarda belki çok ta fazla olmayan bir örneklem üzerinde çalışarak bu sonucu elde ettiler.evde kalan çocukların tamamına test yapsalardı zaten rahatlıkla sonucu görürlerdi. ayrıca okula giden çocuklardan tutun öğretmenlerden idarecilerden çok fazla etkilenen oldu. bulaş hızının bu kadar artmasının sebebi bence okulların açılması. 31 ağustosta 1100 hasta varken açılmadı, 21 eylülde 1700 lerde açıldı. sayı 2000 lerin üstüne çıktı diğer sınıfları da açmaya başladık yeteri kadar tedbir almadan maalesef.

  dün alınan karar çok doğru. tam olarak sokağa çıkma yasağı gelse daha etkili olurdu ama okulların kapanması önümüzdeki kış şartlarını da göz önünde bulundurarak oldukça önemli bir tedbir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.