Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

mtv,ehliyet,pasaport harçlarına yüzde 22 zam

paylaş araştır

1. yeni yıla girmeye az zaman kala belli olan zam miktarıdır.

2. hiç şaşırtmayan durumdur. yeni yıl gelince sanki zam mecburiymiş gibi öyle bir kanıksadık ki bu zamları memura işçiye de verseler ya

3. ülkenin şahlanmadığının, enflasyonun %13 olmadığının göstergesidir.

4. spoiler

TÜİK'in dün (4 Kasım 2020) açıkladığı ÜFE 12 aylık ortalamasına göre 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren harç ve cezaların eğer değiştirilmezse yüzde 9.11 olarak uygulanacak olmasıdır.

Geçen yıl TÜİK'in açıkladığı yüzde 22.58'lik oran yeniden değerleme oranı olarak resmileşmiş ancak motorlu taşıtlar vergisi için artış oranı yüzde 12 olarak uygulanmıştı.

Eğer 2021 yılında yüzde 9.11'lik oran aynen uygulanırsa motor silindir hacmi 1.300 silindir hacmindeki bir otomobilin vergisi 964 liradan bin 52 liraya, 1.301-1.600 silindir hacmindeki otomobiller için bin 679 liradan bin 832 liraya, 1.601-1.800 silindir hacmindeki otomobiller için 2 bin 965 liradan 3 bin 235 liraya, 1.801-2.000 silindir hacmindeki otomobiller için de 4 bin 670 liradan 5 bin 95 liraya çıkacakmış.

Vay be! Ülke olarak uçuşa geçtik!

(Bkz: enflasyon)(Bkz: zam)
  5. Arabam yok , param da yok yurt dışına gidemiyorum bu sefer yırttık sanki dediğim başlık , sanırım bu sefer karavana ...

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.