1 2 3 4 5 6 7 8

momo

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Michael Ende'nin çocuklar ve hala çocuk kalanlar için, zamanın ne kadar değerli olduğunu anlattığı, okunası, okutturulası kitabı...

  Momo, dinlemesini bilen sessiz küçük bir kız çocuğudur. Momo'nun öyküsü, yeri belli olmayan bir hayal ülkesinde ve belirsiz bir şimdiki zamanda geçmektedir. Ancak öykü,prenslerden, büyücülerden, perilerden söz etmemektedir. Simgeler tümüyle günümüz yaşamından alınmıştır.

  Momo'nun zaman hırsızlarıyla mücadelesini anlatan bu çocuk kitabı görünümlü ancak aslında her yaşın okuyabileceği masalsı öyküyü, özellikle ebeveynlere tavsiye ediyorum, çocuklara hediye edilebilecek güzel bir kitap...

   
  (Bkz: çocuk kitapları)
 2. Kız kardeşim momo filmini hatırlatan başlık. Hüzün doludur , momo ve ağabeyini kucaklama isteği verir.

   
 3. internetteki çizgi filmlere sızarak küçük çocukları kötü etkileyen ve onları istemediği şeylere zorlayan ve gözlerin sürekli açık duracak diye talimatlar veren karakter.

  mavi balinadan sonra bu seferde bu çıktı. çocuklar için internetin ne kadar tehlike olduğunun en büyük kanıtlarından biri daha. halbuki aileler telefonu veriyor çocuğun eline, al izle diye. Masum gibi gözüken çizgi filmlerden neler çıkıyor işte.

   
 4. koca ayı ile birlikte çizgi filmi olan karakter.

  momo ve koca ayı. ismi güzel ama. momo

   
 5. araçlarda modifiye için kullanılan aksesuarların markasıdır

   
 6. Ne olduğunu bu sabah öğrendiğim büyük tehlike.

  Lütfen eğer ilgilenmeniz gereken çocuk/lar varsa ; evlat olur yeğen olur öğrenci olur... Lütfen internetten biraz araştırın.

  Lütfen kendiniz başından sonuna kadar izlemediğiniz hiçbir şeyi çocukların izlemesine izin vermeyin.

  Lütfen otomatik oynatma listelerine itimat etmeyin.

   
 7. Kız kardeşim momo isimli filmi hatırlattı izlenmesi gereken güzel ve etkileyici bir filmdi

   
 8. küçük yaştaki çocukları ve ergenlik çağındaki çocukları etkileyen, çeşitli talimatlar verdiği ileri sürülerek intihara kalkıştıran çok tehlikeli sözde oyun.

   
 9. kontrolsüz internetin ne denli tehlikeli olduğunu gözler önüne seren dehşet verici bir durum.

   
 10. çocukların korkulu rüyası.

  Kusuruma bakmayın sevgili arkadaşlar ama bu kadar başı boş ülke görmedim. Biraz daha dikkatli olmamız lazım. Bir video için faceebook, twitter, you tubeler kapatılabiliniyorsa bu momo (veya onun türevi mivi balina) denilen tehlikeli zırvalığa karşı da önem alınabilmeliyiz.

  Ülkemiz aile geleneklerine bağlı sıkı bir ülkeyiz. Türklerde toplumun çekirdeği aileden oluşur. Türk sosyal hayatı, aile ve akrabalık bağları üzerine kurulmuştur. Türk aile yapısını bozmaya çocuklardan başlayarak hedef haline getiren soysuzlar, yeni Haçlı Seferini gerçekleştiren sömürgeci merkezler düşün yakamızdan.

  Tabi düşün yakamızdan demekle iş bitmiyor. Aile bakanımız bu olayı sadece uyarmakla geçiştirmemeli, yaptırım uygulamaya geçmelidir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.