1 2 3 4 5 6 7 8

misafirden bıkmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. dinimizce güzel bir şey olduğundan gelinmesinin istendiği ancak bir gelindi mi orduyla gelindiği, ulan tek tek gelin başımın üzerinde yeriniz olsun hepinizi nereye oturtacağım nidalarıyla evin içinde bir oraya bir buraya dolanma sebebim.

  -tabii ki bunları ele dümdük söyledim. ama içimden. misafirdir sonuçta.

   
 2. sürekli olarak misafir gelmesinden dolayı, sürekli hazırlık yapmak zorunda kalan, kendine dinlenecek vakit bulamayan insanların yaşadığı durum. bazı ailelerin akrabası, eşi dostu çoktur ve bu insanlara gelen giden çok olduğu zamanlarda, evsahibi istemeden, yorulması sebebiyle artık misafir kabul etmeme,isyan etme durumlarına gelme ve misafirin bıkkınlık vermesi durumu.

   
 3. sık sık misafirliğe giden kişinin vakti zamanı gelince iade-i ziyaretleri kabul etmesi ve bundan bıkkınlık duymasıdır.sek sek sekerken iyiydi de sana misafir gelince zoruna mı gitti. mecbur sen de onları ağırlayacaksın arkadaşım.

   
 4. sık sık misafir baskınına uğrayan kişinin içinde bulunduğu ruh halidir.

  hem bedenen hem de ruhen kendini yorgun hisseder, yaşadığı stres de cabasıdır.

  tatlı gelsinler, tatlı gitsinler dedirtendir.

   
 5. misafirden bıkmazdık ama eskiden, şöyle bir çeyrek asır önce bayramdaki misafir trafiği oldukça yoğundu. şimdi öbür tarafta bu trafik devam ediyordur. ailemiz genişleyeceğine daraldı yıllar boyunca. bayramda kapımız beş defa çalarsa ne ala. belki beş defa bile çalmaz. bizim de gideceğimiz ev en fazla beş. misafirden bıkılmaz yine de.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam