1 2 3 4 5 6 7 8

milli ortak değerlere saygı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Hangi siyasi görüşten olursak olalım, hakiki millet olmak için tüm milli-ulusal ortak değerlere sahip olmak ve saygı duymak bilinci elzemdir.

   
 2. eğer bir değer "milli" ise zaten "ortaktır", "ortak" ise de zaten "millidir". millet kabul etsin ya da etmesin bu değerler korunacaktır ve korunmalıdır.

   
 3. Türk milletinin ortak değerlerine saygı denildiğinde ilk akla gelecek olan "Türk bayrağımıza" sonra sırasıyla "milli marşımıza, Türkçe dilimize, geçmiş tarihimizin dokusuna, inançlarımıza" milletçe saygı duymak ve onlara herzaman her şartta sahip çıkmak boynumuzun borcudur.

   
 4. Ben milliyim, milli değerim diyerek sürekli saygı bekleyen kişi davranışı. Zaten sen milli olduğun için en başta kendi milli değerin olmayana saygı duymuyorsun. Ama herkes sana saygı duysun istiyorsun.

  Saygı millilikle olmaZ, evrensel ahlak yasalarıyla ve insana saygıyla olur.

   
 5. Milli nin ortağı olmaz. Eğer değer milli ise zaten yasa ile korunur ve saygı duyulması beklenmez.

  Örnek mi? Bayrağa saygı duymaya bilirsiniz ama sofra gibi sererseniz başa ne geleceğin görürsünüz.

  Aslolan ortak yaşam alanlarında birbirimize saygılı olmak.

  Fil olayında ebrehe kabeyi yıkacaktı ama onun sahibi müdahildi olaya. Milli olan her değer bir şekilde korunur

   
 6. eğer toplumun tüm kesimi tarafından benimsenmiş ve herkesçe değer gören bir olgu varsa elbette otomatik olarak ona gösterilen saygıdır.

   
 7. Bigün hikmetyarcı , bigün pkk li, bigün fetöcü, büzük sıkışınca da atatürkçü olan aptal sürüsüyle gerceklesmesi imkansiz olan hedef

   
 8. kime göre neye göre ortak dedirten değerlerdir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam