Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

milli gelirin 19 bin dolar olması

paylaş araştır

1. kişi başı aylık 3800 tl yapan durumdur.

2. Bu ulkede 15 milyon asgari ucretli calısan 949,07 TL aylık alıyor iken, bu kadar ınsanın hakkını kimler yiyor dediğim onermemdir.

3. Cebimde hissetmediğim bir durumdur.

4. hangi milletin geliri olduğunu merak ettiğim başlık. Zira bir türk olarak açıkça söyleyebilirim ki 19 bin doları iki senede alamıyorum.

5. ayakkabı kutularındakilerin dahil olması nedeniyle ortalamanın arttığı gelirdir.

6. nerede dediğim durumdur.

7. geliri bir milyon olan ile 500 lira olanı aynı sepete koyup ikiye bölerek iki kişinin ortak gelirinin 1.000.250 TL olarak hesaplanmasına benzer yöntemle ulaşılan sonuçtur.

(Bkz: Adalet)
  8. kişi başına düşen borcumuzu çıkardığımızda hala borçlu kalabileceğimiz gelir miktarı.

bazı kişilerin her yıl düzenli bankadan çekeceğini zannettiği para.

9. 38 bin dolarin sadece 1 doları sıradan vatandaşta olmasına rağmen,paran var harcamaya devam et algısı yaratmak için kullanılan politik tespit. Boylece vatandaşımız elindeki son 1 doları ile yatırım yapıp,hayal kurmaya başlar,derken ömrü biter. Böylece en azından zarar etmemiş olur,ettiysede bu zararı görmemiş olur ki,pratikte bu da zarar etmediği anlamına gelir.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.