1 2 3 4 5 6 7 8

metanet

paylaş araştır şikayetçiyim

 

  1. Metin olma

     
  2. güçlü olup, soğukkanlılıkla kabullenmektir.

     
  3. aklı selim kalabilmektir.

     
    (Bkz: sağduyu)
  4. sonu kötü olan bir durumu sakince karşılamaktır

     
  5. ruh dinginliği, kabulleniş ve duruma uygun davranış hali.

     
  6. bu kelimenin karşılığına gelen durumlar; üzüntü, acı, hüsran, keder.

    bir kelime bazı duyguları sessizce tarif ediyor

     
  7. sus pus olmak dağılmaya ramak kalmışsın ama sabır d,yorsun susuyorsun sus sus sus

    konuşunca bir şey değişmiyorsa sus metanetini koru demişler

     
  8. Kendi aracımızla gittiğimiz bir günlük gaziantep gezisinde, nerde ne yenir diye google a sorduğumuzda, önümüze çıkan seçeneklerden yorumlarını beğenip gittiğimiz et lokantasının adıdır.

    Tarihi çarşıların olduğu dar sokaklardan geçerek ulaştığımız bu köklü lokantada, abartmıyorum ömrümüzün en güzel karışık ızgarasını yedik. Tam da yoğunluğun olduğu saatlerde gittiğimiz için, normalden biraz fazla bekledik ancak önümüze geleni gördükten ve tadına baktıktan sonra herşeyi unuttuk, süperdi, öncesinde de böyle güzel karışık ızgara yemedik, sonrasında da yiyebileceğimizi zannetmiyorum. Yolu gaziantep'e düşenler, metanet'te muhakkak et yesin, kulaklarımı çınlatırsınız.

    Bu lokanta ile ilgili Tek pişmanlığım, beyran çorbası sanırım ismi, onun tadına bakmamak oldu. Lokantada çoğu masada vardı, ne olduğunu da bilmiyorum ama bir daha başka yerde içebileceğimi de zannetmiyorum, fırsatları o an değerlendirmek gerek. Yolumuz tekrar gaziantep'e düşerse, ilk gideceğimiz mekan belli.

     
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam