1 2 3 4 5 6 7 8

meslekler arası kıskançlık

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. İçimde kalan bir meslek varsa o da ressamlık. Resim, çizim işleri belki heykel gibi sanatın el becerisi gerektiren bir alanıyla uğraşmayı isterdim ancak kendi mesleğimi de hiç bir şeye değişmem.

  Dünyaya yeniden gelsem herhalde yine kimya öğretmeni olurdum. Öğretmenliği de çok seviyorum ancak branşımı, kimyayı daha çok seviyorum sanırım.

  Lisede öğrenciyken en sevdiğim ders matematik, özellikle de geometriydi. ben de matematik bölümüne puanım yettiği halde-matematik öğretmenliğinin puanı çok daha yüksekti-, garantici insan olduğumdan, olmuşken öğretmenlik bölümü olsun diyip eğitim fakültesinde kimya öğretmenliğini tercih ettim. Şimdi bakıyorum çoğu öğretmen arkadaş fen edebiyat mezunu, formasyon alıp, öğretmen olmuş. Olsun ben yine de bugün olsa aynı kararı alırım, kimyayı üniversitede çok sevdim çünkü.

  Başka mesleklerden öğretmenlerin yaz tatillerine karşı bazen hoş olmayan söylemler geliyor. 3 ay tatil yapıyorsunuz gibilerinden. Bir kere işin içinde olan biri o tatilin 3 ay olmadığını-1 temmuz itibariyle tatil başlar, 1 eylül itibariyle yeni yıl başlar, öğretmenin tatili biter, hele ki dyk kursları varsa ağustos başı gibi başlar, ki benim bu sene öyle oldu- bilir, bir de kimsenin elinden almadık, "çok istiyorsan sen de öğretmen olsaydın o zaman" diyip cevabını veriyorum, zira bazılarına anladığı dilden konuşmak gerekiyor.

   
 2. hayalimdeki mesleğin okuluna sonradan gidip tamamladım ama koşullar çok olanak vermeyince çocuklarla

  evde birlikte bir şeyler yapıyoruz. Onların gelişmesi için yardımcı oluyorum.

  İletişim ya da tarım - ziraat hayalimdeki mesleklerdi.

  Olmadı. :)

  Ama dolaylı olarak bu konularla bir şekilde içli dışlı oldum.

  Aldığım eğitiminse bunlarla hiç alakası yok. :)

   
 3. en çoğu maaş ve bazı özlük haklarından doğan kıskançlıktır. kimi maaşını sevmez daha fazla alanı kıskanır, kimi izin yapamaz, izin yapabileni kıskanır böyle uzar gider. sonuç olarak; insanlar adalet bekler. bu ülkede de 2002 yılından beridir birçok adaletsizliğe imza atıldı ve atılmaya da devam ediliyor. anayasanın 5. maddesi uygulansa vatandaş bu kadar sıkıntı çekmez..

  spoiler

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.