1 2 3 4 5 6 7 8

mesaja sadece gülücükle cevap vermek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. gelen mesaja cevap verecek cümleler bulunamaması ve mesajlaşmanın uzadığının düşünüldüğü noktada devreye giren gülücüktür.

  kısaca ayrılığı simgeliyordur, artık yeter demenin farklı bir yoludur.

  karşı taraf eğer mesaja ısrarla devam etmek istiyor ise, "sen ne güzel gülüyorsun" şeklinde karşılık vererek, mesajı uzattıkça uzatacaktır ne yazık ki.

  oyunlara gelmeyelim, durmak yok gülmeye devam...

   
 2. "peki" şeklinde yanıtlanan mesajdan kat ve kat daha iyi duran mesajdır.

   
 3. karşı tarafın pek önemsenmediği hissi bırakan cevaptır. seninle daha fazla konuşmak istemiyorum, lütfen bu bahsi burada kapatalım demenin kibar yolu gibi gözükür.

   
 4. artık konunun kapanması gerektiğini düşündüren ve sözün devamının gelmesini engelleyen smiledir. çünkü bu işaretle karşı taraf artık konuşmak istemediğini belirtmiştir, kibarca. konuşmak isteyen ve daha anlatacak cümleleri olanlar için sevimli gelen bir işaret değildir, üfff sende hep böyle yapıyorsun diye yakınmalara sebep olacak harekettir.

   
 5. kişinin cevap vermek yerine gülücük koyarak karşıdaki kişiyi ciddiye almayıp önemsemediğini gösteren durumdur.

   
 6. yüzümü güldürüyorsun cevap veremedim ama... der gibi sonraki mesaja göre tepki verme kurnazlığı.

   
  (Bkz: etkiye tepki meselesi)
 7. beni çok mutlu ediyorsun, sen olmasan napardım bilmiyorum, galiba sana aşığım, aşkımdan yataklara düşebilirim manalarına gelen, uzunca bir mesajın sonunda karşınıza çıktığında eğer sizin de gönlünüz var ise tadından yenmeyen bir cevap şeklidir. her şeye söz gerekmez sonuçta diyy mi? ben hep böyle anlıyorum şahsen...

  artık konunun kapanması gerektiğini düşündüren, reddetme ifadesi olduğunu ileri süren entryler olmuş. kınıyorum. bence sorun sizde. siz nasıl bir çocukluk geçirdiniz allah aşkına? sevgisiz mi büyüdünüz? hiç kimse sarılmadı mı size? bu ne küçük emrah yaşam stili böyle? size böyle gülücükle karşılık veren bir karşı cins kişisinin ilan-ı aşkını çöpe atmışsınız resmen.

  duygu katilleri sizi.

  cık cık cık...

   
 8. yeter ya ne çok yazdık, azıcık susalım, yazdıklarımızı düşünelim ya da düşünmeyelim ama konuyu kapatalım, bir daha da açmayalım gibi anlamlar taşıma ihtimali olan konuyu sonlandırma biçimi.

  bu hareketten sonra, karşı taraf neden gülüyorsun, ne oldu, susmak daha mı iyi, neden beni anlamıyorsun diye isyan edebilir. bu yüzden herkese yapmak tehlikeli..

   
 9. Uzun bir mesajlaşma ya da konuşacak bir şeyler kalmadığında, sohbeti sonlandırmak amacı ile kullanıldığı yönünde varsayımlar olan cevaplama şekli.

  Başka bir rivayete göre de; karşı tarafın her dediğini kabul etmek, hoşuna gitmek, kelimelerin yetersiz kaldığı zamanlar da, söz yerine kullanıldığı söylenen işaret.

  Artık siz nasıl anlarsınız ya da anlatırsanız o.

   
 10. ben genelde bıyıklı kırmızı kafayı yolluyorum.

  daha net anlaşılıyor.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.