1 2 3 4 5 6 7 8

mesai arkadaşı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. günde sekiz saat gördüğün sevmesen de saygı duymak zorunda olduğun eşinden çocuklarından daha fazla gördüğün çalışmanın dışında da uyum gerektiren, menfaati olunca senden iyisini tanımayan bi telefon mesajı ile hastalığından dolayı günlerce izin almadığı halde idare ettiğin menfaati kalmayınca senden kötüsü olmayan, sorunlarını çözerken sana sormadan senin hakkında hüküm verebilen, senle çözmeye çalışmadan fütursuzca idareye şikayet edebilen pişkince yüzüne bakabilen arkadaş olması gereken ama bir türlü bunun hakkını veremeyen kişidir.

   
 2. aynı iş yerinde birlikte çalıştığımız yerine göre sohbet muhabbet edebildiğimiz eşimizden fazla onu gördüğümüz kişi.

   
 3. insanın kendi ailesinden, çoluğundan çocuğundan daha fazla birlikte olduğu, sevse de sevmese de birlikte günde en az 8 saat geçirmek zorunda olduğu mecburi arkadaştır.

   
 4. yıllık izin doktor randevusu gibi takvime bağlı durumları mutlak suretle kendilerine göre ayarlamanıza rağmen anne baba eş ve çocuklarınızdan çok size kapris yapma lüksünü kendinde bulan çalışan türüdür.

   
 5. sözlükteki yazar arkadaşlarla mesai geçirdiğimiz için sözlük yazarları da bu grup içine girmelidir gülücük

   
 6. #1824 Tespitine katılarak herkese benden oralet dediğim başlıktır. Gülücük.

   
 7. oraletleri göndermeyen çalışma arkadaşlarımızdır. gülücük

   
 8. soda limon var o olmaz mı oralet yerine

  birlikte mesai harcanan kişi.

  benim fiilen böyle bir arkadaşım yok ama ya

  ama olsun sözlüğüm var benim de

   
 9. 8-10 saat beraber çalışıp işlerin üstesinden gelip karşılıklı çay içebildiğimiz, her sıkıntıda kendi sıkıntısı gibi ilgilenebilen bazısı samimi olmasa da geneli öyle olduğunu düşündüğüm değerli dostlardır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam