1 2 3 4 5 6 7 8

Marksizm

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. özgün bir siyasal felsefe akımı, tarihin diyalektik materyalist bir yorumuna dayanan ekonomik ve toplumsal bir dünya görüşü, kapitalizmin Marksist açıdan çözümlenmesi, bir toplumsal değişim teorisi, Karl Marx'ın ve Friedrich Engels'in çalışmalarından çıkarılan insanın özgürleşmesiyle ilgili bir düşünce sistemidir.

   
 2. insan özgürlüğünü savunan düşünce biçimi.

   
 3. savaş, yağma ve yıkım ideolojisi.

  Marksizme dayanan tüm projeler, insanlığa tarifsiz ve sınırsız zararlar verdi. Temel insani değerleri ezdi, yıkıp attı.

  *Mao, "sosyalist eğitim" hamlesi ile kendisine muhalif 7 milyon entelektüeli öldürdü. Çiçek harekatı ile 30 milyon insanı katletti. Toplam öldürdüğü insan sayısının 50 milyondan fazla olduğu bilinmektedir.

  *Pol Pot, Kamboçya nüfusunun 1/5'ini katletti. Kurşunlar heba olmasın diye, 2 milyon insanı testere ile kesip ölüm tarlalarına gömdü. Zira bu insanlar okuma yazma biliyor, bazıları gözlük kullanıyordu. Dolayısı ile potansiyel ajan idiler.

  *Che, kendisine itaat etmeyen muhalifleri keyif için kurşuna dizdirtti. Bazen bizzat kendi vurdu.

  *Kim il-Sung, 1,6 milyon koreliyi öldürdü. Bugün güzel(!) ülke kuzey kore'nin mimarı da kendisidir.

  *Stalin, büyük temizlik girişimi ile ne kadar muhalif varsa ortadan kaldırdı. Sadece bugün Ukrayna denen bölgede 10 milyon köylüyü katletti.

   
 4. İktisadi gelişme sürecini yanlış okumaya dayanan ve ispatına çalışan teori... Sosyalizmi, Komünizmi doğuran; insanı Bir olan Mutlak Baki Allah'a kulluktan alıp fani insanların fani devletinin esiri ve mahkumu eden ideoloji...

   
 5. Bakıyorum da yine cahil ve kul tabiatlıların toplanıp algı kasmaya çabaladığı başlık.

  Bir softa çıkmış yağma ideolojisi demiş, öbür cüppeli aptesli de kulluk güzellemesi yapmış. Bu başlık ve ideoloji sizin köhne dini tasavvurunuzla üfürüp "fikir" beyan edeceğiniz yer değil gençler. Cehaletinizi gidip allahlı kuranlı başlıklarda fışkırtın da gülelim eğlenelim beraber.

  Diyalektiği bilmez, tarihsel dönüşümleri bilmez, kendisini köleleştirenin inandığı din olduğunu bilmez, onu pazarlayıp satan kapitalist sistemi tanımaz, gelir burda nefret kusar.

  Seni mal olmaktan çıkarmak için kafa patlatan mübarek hz. marks aleyhissalatü vesselama mercimek beyninle akıl öğretmeye kalkmak ancak yine senin gibi sefil kullara yaraşır.

  Aptal olmak suç değil ama aptallıkta ısrar etmek... Bilemiyorum Altan...

  Şüphesiz akıl sahipleri için bunda sayısız ibretler vardır.

  Selam ve dua ile...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.