1 2 3 4 5 6 7 8

küresel ısınma

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Özellikle fosil yakıtların yakılması, ormansızlaşma ve sanayi süreçleri gibi çeşitli insan faaliyetleri ile atmosfere salınan sera gazlarının atmosferdeki birikimlerindeki hızlı artışa bağlı olarak oluşan, şehirleşmenin de etkisiyle doğal sera etkisinin kuvvetlenmesi sonucunda yeryüzündeki ve atmosferin alt bölümlerinde sıcaklık artmasıdır.Küresel ısınma son yıllarda bir çok araştırmacının konusu olmuş ve önlem açısından çeşitli çalışmalar yapılmaktadır.

   
 2. günümüzde gittikçe artan, insanlık ve dünya üzerindeki yaşamı tehdit eden unsurdur. insan nüfusunun artmasıyla paralel olarak tüketim arttıkça da küresel ısınma daha da belirginleşmekte ve etkilerini doğal afetler ile göstermektedir.

   
 3. Dur durak bilmeden devam eden iklimleri doğayı kötü etkileyen durumdur

  Nedeni insan oğludur

  Doğal kaynakların hızlıca tüketilmesi sonun başlangıcının habercisidir

   
 4. mevsimlerin uğradığı değişimlerle havaların gösterdiği değişkenliklerden sonra adı küresel sıkılma olan doğa olayıdır.

   
 5. küresel ısınmanın en büyük tehdidi, buzulların erimesi. sonucunda dünyadaki su seviyesinin yükselmesi ile okyanusların taşması ve kıtaların sular altında kalması.

   
 6. çevreyi kirletmekten tutun, kullandığımız arabanın yaydığı egzoz gazının dahi yavaş yavaş sebep olduğu ve sayesinde karbon ayak izinin ne olduğunu öğrendiğim mesele.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.