1 2 3 4 5 6 7 8

küpe takan erkek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kendisine yakıştırdığı sürece ve gelişmiş bir zevke sahip olup iyi seçimler yaptığı sürece taktıkça mutlu olan; buna rağmen geleneksel bakış açısıyla değerlendirildiğinde pek hoş karşılanmayan erkektir..

   
 2. yavuz sultan selimi örnek almış yakıştırmışsa hoş görünen erkektir.

   
 3. tek kulağına taktığında ve ona uygun bir imajı olduğunda gayet yakışan erkektir.iki kulağa takılması biraz daha itici geliyor göze.bir de pala bıyık bırakıp küpe takmak tabiata aykırı görüntü arzettiğinden yakıştiranın kullanması daha uygundur.

   
 4. günümüzde alışılmış ve artık fazla yadırganmayan erkek tipidir.

   
 5. tarzını küpe ile bütünleyen erkektir.

  kendine yakıştırdığı müddetçe zararı olmayan, tek tarafa takılmasıyla göze hoş gözükendir.

  klasik tarzda olup küpe takanlar ise iticidir ne yazık ki.

  tarz bir bütündür unutulmamalıdır.

   
 6. kendine yakıştırıp bir aksesuar takmış erkektir. bazılarında kadınsı dursa da bazılarında da karizma durabilir. yaşanan bölge bu konuda çok önemli. o bölgede garipsenmiyor ve diğer akranlar tarafından da takılıyorsa, takılmaya başlanabilir. yok o yaşanan bölgede erkekteki küpe tepki topluyorsa takmaz da takmayı da hor görür. bense kimin ne hali varsa görsüncülerdenim. zaten takmak isiyorsa belli bir yaşa kadar takacak, sonra çıkartacak. siz hiç 50 yaşında küpe takan adam gördünüz mü? yok takıyorsa zaten türkiye'de ya "züppe" ya da "şöyle böyle" olarak tabir edilecektir. amerika bu konuda rahat. mr. garrison bu konuda en güzel örnek.

  lise 1'de metal grubumda ben de heves edip korsan küpe (deldirmeden) takmayı denedim, sevmediğimden takmaktan vazgeçtim. yasak olduğu için değil. kendi açımdan şuan küpeye de dövmeye de karşıyım ama başkası ne yapıyorsa yapsın.

  kısaca, heves etmiş, sıradan, normal erkektir. laissez faire.

   
 7. türk örf adetlerine ters olduğu düşünülen aslında yakıştıranların olduğu erkeklerin mıknatıslı ya da ufak, küçük küpeleri takmasıdır.

  lise zamanlarında benim de gaza gelip kısa bir süre taktığım fakat daha sonra kendime çok yakıştıramadığım için kullanmaktan vazgeçmişliğim olmuştur.

  Fakat şimdiki genç nesil bir şekilde kendine yakıştırmasını biliyor.Gerçi eski kafalı zihinlerimiz tarafından serseri olarak adlandırılmaları da olacaktır ama buna hazır olmalılar.Sonuçta türkiyede yaşıyoruz.Bir ispanya,bir çek cumhuriyeti,bir avusturya değil.

   
 8. türk toplumunda kırsal kesimlerde, farklılıkların zenginlik sayılmadığı, şekilciliğin halen dayatıldığı yörelerde halen iğreti bakılan ve ötelenen, esasında masum bir davranıştır..

   
 9. tercihlerine saygı duymakla birlikte pek yakıştırmadığım davranışa sahip erkektir. bu tiplerin genel savunması ise ''ama yavuz sultan selim de küpe takıyormuş'' şeklindedir.

  ancak son dönemlerde bir çok tarihçi meşhur kulağı küpeli yavuz sultan selim resminin ona değil de kendisinin baş düşmanı iran şahı ismail'e ait olduğu konusunda hem fikirdir.

   
 10. kulağımdan küpemi, çıkarmama neden olan başlık.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam