1 2 3 4 5 6 7 8

kumar bağımlılığı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kaybettikçe insanı daha çok çamura batıran illettir. uzak durunuz efendim.

   
 2. hastalık derecesinde olan ve uzak durulması gereken illet.

   
 3. insanı uçuruma sürükleyen bağımlılık.

  kendini uçuruma sürüklerken, ailesini de beraberinde götürmektedir. sonuçta bir kişi etkilenince bu durumdan bütün aile etkileniyor. eve gelen ekmek azalıyor, su azalıyor. azalmakla kalmıyor evde olanlar yavaş yavaş gidiyor. bir anda bu bağımlılık yüzünden insanlar soyulmuş soğana dönüyor ve kaybediş insanı ıslah etmiyor. devamı geliyor bir şekilde, bu devam ailenin sona ermesine, çocukların perişan olmasına sebep oluyor.

  nasıl bir bağımlılıksa artık, insanlar hep kazanacaklarını düşünüyorlar. bu olmadı ama diğer olacak, o olmazsa mutlaka bu olacak düşüncesi var. artık akıl diye bir şeyin varlığını unutuyorlar, uyuşturucu kadar tehlikeli bir bağımlılık.

  bu bağımlılığın sonucu ölümle de sonuçlanabilir.

  allah herkesi korusun bu illetten.

   
 4. maneviyata yönelerek 3,5 sene önce çok şükür kurtulduğum lanet olan ileri derece hastalık boyutunda olan bağımlılık. bu durumda olanlara da Allah yardım etsin

   
 5. kolay kazanmanın verdiği zekle bağımlı hale gelme dürtüsüdür. manevi boşluktan da kaynaklanmasıyla birlikte, kişinin zaafı olarak da algılanması gerekir.

   
 6. evlerden ırak olması dilenecek kötü bir alışkanlık

   
 7. hiç heves edilmemesi gereken bulaşılması durumunda kumarın sürekli kazanacağım hissi uyandırması nedeniyle bulaşan kişiye zarar veren bir bağımlılık türüdür

   
 8. dipsiz kuyu

  böyle bir alışkanlığı olanların acilen bir psikolojik danışmanlık almalarını tavsiye ederim

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam