1 2 3 4 5 6 7 8

Kripto para

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. blockchain teknolojisiyle üretilen sanal para. Blockchain çözülmesi mümkün olmayan ancak tüm kullanıcıların beraber şekilde kaydını tutabildiği dijital şifreler bütünü olarak tanımlanabilir.

  yakında çok ilgi görecek, hatta mevcut kripto paralardan biri ya da sıfırdan üretilen bir tanesinin rezerv para birimi haline gelecek.

  paranın özellikleri aşağıdaki gibidir

  taşınabilirlik

  dayanıklılık

  bölünebilirlik

  homojenlik

  standart olma

  genel kabul görme

  taklit edilememe

  zaman içinde değerini koruyabilme

  kripto paralar genel kabul görme özelliği dışında tüm özellikleri ile mevcut fiziki paralardan, hatta altın gümüş gibi değerli metallerden bile çok daha iyi şekilde para özelliği göstermektedir.

  genel kabul görme özelliğindeki eksikliği ise mevcut finansal sistemi tamamen ortadan kaldırıp yeni bir finansal sistem getireceği için dev sefmayedarlar tarafından reddedilmesinden kaynaklanmaktadır.

  ancak son zamanlarda ardı arkasına gelen açıklamalar kripto paraların ulusal değil küresel para birimleri olacağını gösteriyor.

   
 2. Merkez bankasının yeni başkanı, sermaye elitlerinin destekçisi olan naci ağbal'ın açıklamalarına konu olan dijital para teknolojisi

  kripto paraların ya da blockchain teknolojisinin ne olduğuyla ilgili çalışmalarımız sonuçlandı ve bunun para olduğunu kendimize kanıtladık. bu durumda merkez bankası olarak kendi kripto paramızı üretmek için çalışmalara başladık diyor.

  bu açıklamayı yapan bir iş adamı, bir yatırımcı, bir teknoloji hayalperesti falan değil, bir merkez bankası başkanı. devlet-sermaye ilişkisinin en önemli sembolü.

  https://www.ntv.com.tr/ekonomi/mb-baskani-naci-agbaldan-dijital-para-kripto-para-aciklamasi,pybthwotvkwx4egb2fcemg

   
 3. imf resmi twitter adresinde hakkında anket açılan finans aracı

  imf kripto paraların gerçekten para olduğunu düşünüyor musunuz diye anket açmış.

  tabi katılım global düzeyde ve sonuç şimdilik %90lar civarında evet gerçekten paradır şeklinde

  imf bilmediği bir şeyi mi öğrenmeye çalışıyor, yoksa kendisinin bildiği gerçeği başka kaç kişinin bildiğini anlamaya mı çalışıyor?

  küresel sermaye elitleri bir umut kripto paralardan, blockcahinden nasıl kurtulacağını araştırsa da sonuç değişmeyecek.

  kripto paralar merkeziyetsiz paralar olarak tüm dünyada kullanılacak

  ankety linkini de bırakayım, oylamak isteyenler için...

  https://twitter.com/IMFNews/status/1349763276465385478?s=20

   
 4.  
  (Bkz: bitcoin)
 5. adında bile bir meymenet bulamadığım ömrümün sonuna kadar da ilgi alanımda bulunmayacak şey. risk de bir yere kadar alınabilir. saadet zincirlerini hatırlattı bu ifade bana. sonunda büyük göz yaşları dökülmesi muhtemel geliyor benim aklıma.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.