1 2 3 4 5 6 7 8

Kripto para

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. blockchain teknolojisiyle üretilen sanal para. Blockchain çözülmesi mümkün olmayan ancak tüm kullanıcıların beraber şekilde kaydını tutabildiği dijital şifreler bütünü olarak tanımlanabilir.

  yakında çok ilgi görecek, hatta mevcut kripto paralardan biri ya da sıfırdan üretilen bir tanesinin rezerv para birimi haline gelecek.

  paranın özellikleri aşağıdaki gibidir:

  taşınabilirlik

  dayanıklılık

  bölünebilirlik

  homojenlik

  standart olma

  genel kabul görme

  taklit edilememe

  zaman içinde değerini koruyabilme...

  kripto paralar genel kabul görme özelliği dışında tüm özellikleri ile mevcut fiziki paralardan, hatta altın gümüş gibi değerli metallerden bile çok daha iyi şekilde para özelliği göstermektedir.

  genel kabul görme özelliğindeki eksikliği ise mevcut finansal sistemi tamamen ortadan kaldırıp yeni bir finansal sistem getireceği için dev sermayedarlar tarafından reddedilmesinden kaynaklanmaktadır.

  ancak son zamanlarda ardı arkasına gelen açıklamalar kripto paraların ulusal değil küresel para birimleri olacağını gösteriyor.

   
 2. Merkez bankasının yeni başkanı, sermaye elitlerinin destekçisi olan naci ağbal'ın açıklamalarına konu olan dijital para teknolojisi

  kripto paraların ya da blockchain teknolojisinin ne olduğuyla ilgili çalışmalarımız sonuçlandı ve bunun para olduğunu kendimize kanıtladık. bu durumda merkez bankası olarak kendi kripto paramızı üretmek için çalışmalara başladık diyor.

  bu açıklamayı yapan bir iş adamı, bir yatırımcı, bir teknoloji hayalperesti falan değil, bir merkez bankası başkanı. devlet-sermaye ilişkisinin en önemli sembolü.

  https://www.ntv.com.tr/ekonomi/mb-baskani-naci-agbaldan-dijital-para-kripto-para-aciklamasi,pybthwotvkwx4egb2fcemg

   
 3. imf resmi twitter adresinde hakkında anket açılan finans aracı.

  imf kripto paraların gerçekten para olduğunu düşünüyor musunuz diye anket açmış.

  tabi katılım global düzeyde ve sonuç şimdilik %90lar civarında "evet gerçekten paradır" şeklinde.

  imf bilmediği bir şeyi mi öğrenmeye çalışıyor, yoksa kendisinin bildiği gerçeği başka kaç kişinin bildiğini anlamaya mı çalışıyor?

  küresel sermaye elitleri bir umut kripto paralardan, blockcahinden nasıl kurtulacağını araştırsa da sonuç değişmeyecek.

  kripto paralar merkeziyetsiz paralar olarak tüm dünyada kullanılacak.

  ankety linkini de bırakayım, oylamak isteyenler için...

  https://twitter.com/IMFNews/status/1349763276465385478?s=20

   
 4.  
  (Bkz: bitcoin)
 5. adında bile bir meymenet bulamadığım ömrümün sonuna kadar da ilgi alanımda bulunmayacak şey. risk de bir yere kadar alınabilir. saadet zincirlerini hatırlattı bu ifade bana. sonunda büyük göz yaşları dökülmesi muhtemel geliyor benim aklıma.

   
 6. varlıklarını yurt dısına kacırmak için ne kadar düzenbaz kişilik varsa son dönemde eğilim gösterdikleri sanal paradır.

   
 7. JaceCoin çıkana kadar piyasasının lideri btcdir.

   
 8. Yılların goldman'ine bile yörünge değiştirten teknoloji .

  Adını dillendirenler arttıkça değeri de artacak bazı para birimlerinin genel adı .

   
  (Bkz: ice man)
 9. Herkesin edinmesi, biriktirmesi için tavsiyelerde bulunduğum değer birim aracı

  Kripto para konusu meczup mu ne olduğu belli olmayan bir suserın tavsiyelerinden çok daha ciddi bir konu arkadaşlar.

  Son günlerde kripto parayla birlikte anılan isimler ve şirketler dikkatinizi çekmiyorsa lütfen dikkat edin

  Hatta ve hatta dün açıklanan milli uzay çalışmalarının backroundunda bile kripto paralar sayesinde kavuşulacak finansal özgürlük var.tayyip abi Elon musk'la neden kardeşim Elon seviyesinde bir ilişki yürütüyor ola ki :)

  doğu Akdeniz meselesi,

  Ortadoğu meselesi(Türkiye'yi parçalama projesini de bu başlık altında değerlendirebiliriz, PKK'lılar korona olmaktan korktuğu için mi saldırmıyor :D),

  mısır Filistin İsrail çemberindeki meseleler

  Çin-rusya ABD çekişmeleri

  gibi bir çok konu ne oldu da rafa kalktı, ne oldu da birden duruldu diye soruyor ve sorunuza cevap arıyorsanız cevap kripto paraların kapitalizmi yıkmak üzere geliyor olması.

  Küresel finans elitlerinin pastasından pay almak isteyen kişilerin kripto para paydasında kendiliğinden buluşuyor olması dünyadaki tüm meselelerin rafa kalkmasına sebep oldu

  Bkz: #elon #musk.

  bu iş bitti, adı konmamış kölelik bitiyor, kapitaller en kötü ihtimalle pastayı tüm dünyayla paylaşacak.daha güzel ihtimallerle onlar da bizim gibi çalıştıkları kadar kazanacak.

  Teknoloji dünyasına uzak olmayanlar,bilişim teknolojilerine merakı olanlar kripto para ciddiyetinin az çok farkındadır zaten de bu konunun ne olduğunu anlayamayanlar için bugünlerde çok ciddi referansların hamlelerini gösterebiliriz.visacard on gün önce kripto para ödeme sistemi kuracağını açıkladı,hemen sonrasındaki gün paypal da aynı açıklamayı yaptı.daha iki gün önce dünyanın en büyük şirketi olan Tesla kripto parayla Tesla araç satacağını duyurdu.elon Musk gibi bir adamın malını mülkünü kaybetme riskine karşı yaptığı bu hamle yakında kripto parayla ücretini ödeyerek alışveriş yapabileceğimiz anlamına geliyor.dünyanın en değerli şirketine sahip olan kim şirketini kaybetme pahasına bahis oynar,Elon o kadar gerizekalı olamaz.

  Kripto para biriktirmenizi şiddetle tavsiye ediyorum arkadaşlar,yaşınız ne olursa olsun bu konuyu ciddiye almanızı tavsiye ediyorum.

  Kripto para konusuyla ilgili sormak istedikleriniz olursa mesaj kutum emrinize amadedir.

   
 10. Yakında çevremizde iflas edenleri görmemize sebep olacak dijital değer birim aracı

  İflas kelimesiyle kastettiğim şey tüm mal varlığını kaybetmek değil, kripto para yatırımı olarak ayrılan parasal değerin yok olması.

  hayatımdaki bazı değişimlerden dolayı yeni farkettim ve şok oldum, şok içinde şok geçirdim, geçiriyorum. Herkes kripto para borsalarında, herkesin elinde telefon. Borsalara giriş yapmışlar, akın akın borsalara girmişler.bana göre bunun adı fırsattır ama bu şekilde yayılması birçok kişinin batacağını da gösteriyor.

  En kısa sürede ana parayı çekip karlarla devam etme zamanı geldi, bu şaşkın kefal sürüsünü balinalar tek lokmada yutar.

  Google hangi balığın zamanı yazacaktım, hangi yazdıktan sonra 'bitcoin borsası' ilk sırada yer alıyor.şaka gibi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.