1 2 3 4 5 6 7 8

bitcoin

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. İnternette genellikle 'illegal' işlerde kullanılan. Karşılığı olmayan para birimidir. Gelecekte hayatımızı alacak sanal paraların güzel bir örneğidir. Her yıl milyarlarca dolarlık bitcoin akımı gerçekleşmektedir.

  İnsanlar Çok güçlü bir donanım ile bitcoin üretmek şansına sahiptir ancak bu yapılan harcamayı ne kadar zamanda amorti edecektir belirsizdir. O yüzden zordur.

   
 2. deep web ve dark web'de kullanılan uluslararası sanal para birimi

   
  (Bkz: deep web)(Bkz: dark web)
 3. günümüzde git gide yaygınlaşan ve gelecekte de hızla büyüyen yeni küresel bir ekonominin para birimi olarak kullanılmaktadır. şimdilik en yaygın kullanım yeri "derin web" olarak bilinen DeepWeb; internetin gerçek ve karanlık yüzüdür. 1 bitcoin in ciddi olarak 30$ ın üstüne çıktığı bir çok anlaşmanın yapıldığı bu ortamda değerinin hızla yükselen bu para biriminin çinli bir iş adamının icadı olması ve 1 bitcoin in üretilmesi için yüksek veri girdisinin yapıldığı ybilgisayarların kullanılmasının sebebi ile de gittikçe zor üretilen bu para günümüzde pek yaygın olmasa da gelişen teknoloji ve küreselleşmeye giden ekonomi ile de hızla değer kazanmaktadır.

   
 4. ekonomiyi batırmanın teknolojik yolu. şöyle:

  makinenin biri kendine bir sistem yaratıyor, bu sisteme katılanlarla son derece adaletli şekilde, kendi sisteminin en kıymetli parçasını paylaşıyor. rastgele paylaşımda, birbirimizin önüne geçiren unsurlar dışında* adaleti etkileyen herhangi bir sorun göremiyoruz.

  lakin kalabalık bir toplumu bir sisteme katma çabasında bazı sorumlulukları sağlamak gerekiyor; şöyle ki, sistemin en kıymetli parçasına biçilmesi gereken değer, hala son derece ilkel yöntemlerle belirleniyor. para gibi.

  eğer mevcut çarka çomak sokma yolu buysa, gayet başarısız bir hamle nitekim şu anda 11.000$ seviyesinde seyreden son derece kıymetli bir parçayı 9 centten alıp 10.000$?a satmaya hazır olan adamların farkındalığı her ne kadar tatmin edici bir ihtimal olsa da, sürülen bahsin de bir o kadar bahse değer olması gerekiyor.

  eğer her şey umulduğu gibi giderse, gerçekten çok büyük bir kumara dönüşebilir çünkü eğer günü gelir de amerikan doları değerini arttırmaya başlarsa, bir zaman sonra iki gram altın ya da bir pırlanta yüzük için birbirimizi parçalamaya başlarız.

  dikkatli olmak lazım.

   
 5. son zamanların trendi olan sistem.

  milyonlarca insan, akın akın üye olmakta. kolay yollardan para kazanmak uğruna ama ne kadar güvenlidir ve bu işin ateşi ne kadar yanar, nerede söner, kimse tarafından bilinmemekte. bu sönüşler çok hızlı olup da milletin birikimlerine mâl olmaz inşaallah.

   
 6. 1 dolarla binlerce dolar kazanabilmeyi sağlayan garip bir sistem.

  ileride ''dedeme 2-3 bitcoin vermişler o da almamış, alsayımış şimdiye milyonerdik'' gibi lafları duymaya başlayacağız.

   
 7. Bitcoin'in sözlük anlamı; herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş ile ilişiği olmayan elektronik bir para birimidir. Bitcoin gibi yüzlerce altcoin vardır. En pahalısı, ilk çıkanı bitcoin olduğundan en çok bilineni haliyle bu kripto paradır. Kişisel düşüncem gelecekte fiziksel paranın yerini bu elektronik paraların alması. Şimdiden bir çok ülke akıllı şehirler, oyun sistemleri, ulaşım ve sınırların kaldırılması anlamında bu kripto paraları yatırım olarak görüyor. Bunun en yakın örneği Malezya Devletinin İOTA coinini akıllı şehir kurmada kullanacak olması.

  Bu girizgahtan sonra bitcoin yatırımcılığı hakkında bir kaç bilgi vereyim. Coinler (bitcoin benzeri kripto paralar) kendine özgü borsalarda işlem görürler. Ülkemizde de bu kripto paraların alım satımını yapan onlarca şirket vardır. Özellikle btcturk, koinim, paribu gibi şirketler bu kulvarda ilk yatırım yapan firmalar.

  Şimdi esas konumuz olan kripto para yatırımcılığına gelelim. Birçokları risk olarak görebilir, hayır böyle bir şey olamaz diyebilir. Ancak var. Gelişen, büyüyen dünyanın bir gerçeği artık bitcoin ve alt coinler.

  Basitçe, adım adım kripto para yatırımcılığını anlatayım. Vakti olanlar okuyup belki bu işe girebilirler.

  Bitcoin yatırımcılığının birinci yolu Parayla satın almak. Bunu nasıl yapıyoruz? banka hesabımızdan parayı yukarıda verdiğim bitcoin borsalarına gönderiyorsunuz. Oradan alış-satış işlemi gerçekleştiriyorsunuz. Ben bu yolu ekonomik yönden gücü olanlara tavsiye ediyorum. Hali hazırda düşükken almaları ilerisi için isabet olur.

  Bitcoin yatırımcılığının ikinci yolu ise Bitcoin mining yapmak. Yani bitcoin madenciliği. tıpkı maden kazar gibi Kazıyorsun. bitcoin madenciliği konusunda sağlam, ciddi bir kaç bitcoin sitesi var. Oraya üye oluyorsun, işlemcisi sağlam bir bilgisayarın, göze alacağın yüksek elektrik faturası ve bol zaman. Bu durum vakti çok olan, yüksek elektrik faturasına üzülmeyen, yüksek ekran kartı bilgisayarlara sahip kişiler için.

  Üçüncü yol olarak da "Claim yapmak". Bir kaç site var cüzdan hesabı açıyorsun. Bu havuzdur. Bu siteye bağlı 7 site daha var. Bunlar musluktur. Bu muslukları havuza boşaltıyorsun. Reklam olsun diye site isimlerini vermeyeceğim. Dileyene mesajla adlarını söyleyebilirim.

  Şimdi bu havuza ve yedi musluğa aynı mail adresi, şifreyle üye oluyorsunuz. Yapacağınız şey şu: Üye olduktan sonra bu sitelere(musluk) girip "claim" tuşuna basmak. Claim yapmadan önce senin bilgisayar robotu olmadığını gösterecek bir kutucuk var veya harf. Onları (köprü, araç, yol vs) uygun yere yazmak. Her basışında coinler senin havuzuna otomatik şekilde dökülecek ve birikecek. Belli bir seviyeye geldikten sonra onları Türkiye deki bir bitcoin borsası hesabına gönderip TL ye çevirmek ve kendi banka hesabına göndermek. Tüm yapacağın budur.

  Gördüldüğü üzere üçüncü yolun hiç riski. Direkt yatırım tavsiyesidir. İlerde o treni kaçırdık dememek için az az, risksiz kazanmak için güzel bir yol.

  Tanım: Tecrübeler ışığında, kolay, sıfır riskle yatırım yolu.

   
 8. dolar ve fed'e olan güvensizlik sonucu ortaya çıkan blokchain mantığı üzerine kurgulanmış sanal para birimi.Bugün dahi 1 bitcoin 7 bin dolar civarında işlem görüyor. Blockchain teknolojisi bankacılık, enerji, sağlık vs. yakında hayatımızın pek çok alanına girecek.

   
 9. Yatırım olsun diye sevdiğim bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine girdiğim fakat çok cahil kaldığım konu başlığı.

   
 10. Defalarca anlatılmasına rağmen üretimini bir türlü anlamadığım sanal para birimi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam