1 2 3 4 5 6 7 8

kredi çekmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Değerinden çok daha fazlasını ödemek. Tenha ve belalı bir yerde tefeciyle değilde gayet nezih bir ortamda aynı koşullara tabi olmak.

   
 2. "Carpe Diem" anlayisina sahip yurdum insaninin sikca basvurdugu, sanki hic geri odenmeyecekmis gibi mutlulukla alinan sonrasinda ise genelde bataga surukleyen, banka-musteri iliskisini cellat-kurban munasebetine indirgeyen bir olaydir zannimca..

   
 3. carpe diem ya da make most of now bir anlayıştan ziyade her işini tek başına yapmaya mecbur bırakılmış kişilerin yine mecburen başvurduğu bir yöntem.

  Bu olmadan evlilik yapabilen ya da ev sahibi olabilen şanslı zümreden olabilmeyi çok isterdim.

  Allah mecbur bırakmasın.

   
 4. Taksitle para satın almaktır efendim. Örnek diyaloğa bakıp nasiplenelim. B=Banka, M=Müşteri

  M: Hayırlı işler para bulunur mu sizde?

  B: Tabi, ne kadar lazımdı?

  M: On bin lazım. On bin ne kadar?

  B: Şimdi on binler indirime girdi. 12 ayda öderseniz 12 bine veririm. Lakin on bin vermem azcık masraflarımız var onları keserim eline dokuz bin beş yüz geçer.

  M: Tamam bi tane sar öyleyse... gibi bir durumdur zannımca.

   
 5. maddi yönden sıkıntıya girdiğimizde herhangi bir bankadan ihtiyaç kredisi olarak çektiğimiz ve faiziyle ödediğimiz kredi.

   
 6. günümüz insanı için en büyük elzemlerden biri olan şeyi gerçekleştirme. maalesef krediye bulaşmadan ne ev alınıyor ne araba.

   
 7. çok kısa zaman öncesinde en az iki kefil olacak ,memur kefil olacak, o kefil kimseye kefil olmayacak k.... gibi sanki kredi çekmesin dercesine işi zora koşarlarken şimdi bir kimlik yeter diyen kibar soyguncu bankaların cebinizi ipotek altına alması işlemi.

   
 8. çeşitli amaçlarla ihtiyaç olması durumunda bankaya faizini de ödemek koşuluyla çalışanın belirli bir gelirine el konulması olayı.

   
 9. Maddi yönden destek çıkacak aile fertleri yoksa veya kendi birikimleri yeterli gelmiyorsa yapilabilecek en uygun işlem...

  Evet ,geri odemesi zor, yıpratici, yeri gelir aile huzurunu bile bozabilir ama bazen kaçınilmaz olur.

  Günumüz sartlarinda 200- 300 bin liralik ortalama bir ev satın almak icin yurdumun hangi memurunun cebinde bu kadar para var .?yıllarca calısip emekli olsan bile zor..

   
 10. ev veya araba alımı gibi işlerimiz için banka tarafından aldığımız destek.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.