1 2 3 4 5 6 7 8

Koronavirüs Fırsatçıları

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. malum, geçen hafta spor salonları geçici süreliğine kapatıldı.

  akabinde de spor yapabilmek için, dambıl satın alayım dedim. bir siteden siparişimizi verdik. aynı dandik ürün için fiyatlar 70-100 lira bandındaydı.

  zaten geçici süreliğine olacağı için, dandik ürünü sipariş verdim. spor salonları açılınca kaldığımız yerden devam ederdik.

  beş gün önce sipariş verdiğim kargo dahil fiyat: https://i.hizliresim.com/bIWlOE.jpg

  sipariş 5 gün bekletildi, sonunda iptal edildi. aynı ürün iki, üç kat fiyat ile sitede anlık satışta. bir mağaza 255 lira demiş. insaflı olan bir başka mağaza 220 lira demiş. satın aldığım İzmir'deki mağaza, kargo masrafları hariç iki kat fiyat vermiş. gıda fırsatçıları ile uğraştıklarını ve yeterince meşgul olduklarını düşündüğüm için tüketici federasyonuna da şikayet etmedim.

  işte yeni fiyatlar: https://i.hizliresim.com/P0oWah.jpg

  insanoğlunun doğası böyle, bunu hiçbir şeyin değiştirebileceğine inanmıyorum.

   
 2. hele kolonyalar..200 ml.sini 20 tl.ye satıyorlar..bimde geçen geldi 1 lt.8 lira,şaka gibi..hadi bim kadar düşük satma da bu kadar da fahiş fiyat koyma..

   
 3. maske, kolonya, dezenfektan satışlarında ortaya çıkan fırsatçılık.

  bir liralık maskeler oldu sana beş lira, bu maskeler tek kullanımlık her işe gidiş ve gelişte en az iki tane kullanmak zorundasın. günlük işe gittiğini de düşününce maliyet ikiye üçe katlanmakta. yazık ya öyle bir millet olmuşuz ki; bir şey olsa da hemen üzerine yüzde ikiyüz, beşyüz koyalım diye kapı arkasında bekler haldeyiz.

  diğer ülkelerde ise bu tam tersi, kimi fiyatları düşürüyor, kimi bedava dağıtıyor. hangimiz müslümandık; sormak istedim öylesine, aklıma geldi de.

   
 4. akp genel başkanıdır. anında iban paylaştı yaa

   
 5. Ticaret bakanlığının açıkladığı 198 firmanın da aralarında yer aldığı güruhtur. İfşa edilmeleri daha güzel.

  https://www.takvim.com.tr/ekonomi/2020/04/02/son-dakika-ticaret-bakanligi-fahis-fiyat-uygulayan-firmalari-acikladi-iste-koronavirus-firsatcisi-198-firma/2

   
 6. acaba türkye dışında bu durumu fırsata çeviren yerler var mı merak ettiğim üçkağıtçılar pardon fırsatçılardır.

   
 7. spoiler

  maskelerini saat başı ya da on dakika bir takıp çöpe atabilirler dediğim kesim. artık halka ptt aracılığıyla, herhangi bir kargo ücreti talep edilmeden haftalık beş adet maske verilecek.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.