Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/kopekbaligi/
Yazdırılma Tarihi : 26 Eylül 2021 Pazar 12:28

köpekbalığı

 

 1. hayattaki fiziksel açıdan tek korkum olan balık cinsi. görmediğin şeye karşı kendini savunamazsın. onlarca belgesel izledim ve gördüğüm şu ki, en vahşisi olan büyük beyazların bile burunları hassas ve yumrukla yada gözüne parmak bastırmayla caydırabiliyorsun saldırıdan. ancak tabi tutturabilirsen ve şanslıysan. ve caydırsan bile saldırı sonrası kan kaybından ölümün çok olası. dişleri tamamen gömüldüğü için atar damarları vs kopartıyor. görmüyorsun ki köpeği. alttan geliyor ve .... bacağını bile kapsa o acı ve telaşla göz mü düşüneceksin? ki bacak kapmıyor direk gövdeden götürüyor bunlar. türkiye'de bu cinsi çok çok nadir. 1-2 ölüm vakası var kayda geçen... biri boğazda birisi sanırım antalya'da idi. türkiye'de bulunanlar camgöz adı verilen zararsız ürkek tür. bedevi şansın yoksa öldürmezler. yine de 150 metreden sonra acaba buralarda mı diye düşündürtmüyor değil.

  06.05.2015 18:55 Herturluyazar
 2. en büyük hobileri belgesellerde oynamak, sörf yapanlara saldırmak, kayıkların küreklerini ısırmak ve su yüzeyindeki kuyruklarıyla insanları korkutmak olan; ikiyüzmilyon damla içerisindeki bir damla kanı hisseden bir buruna sahip psikopat yaratık.

  01.08.2015 04:13 microoop
 3. bazıları için denizde korkulu rüyası haline gelen yırtıcı balık türü.

  04.09.2016 10:47 Radore
 4. korkmak için yeteri derecede iri ve keskin dişlere sahip balık türü.

  çiftleşme esnasında erkek olan dişiyi dişler ancak dişi köpek balıklarının derisinin erkeklere göre 2-3 kat kalın olmasından ötürü herhangi bir ölüm gerçekleşmez. ayrıca ilginçtir evrimsel olarak bildiğimiz manada cinsel birleşmeyi (penis ve vajina içeren) ilk kez köpek balıkları yapmış diye bilinir. ayrıca erkek köpek balıklarının iki tane penise sahip olduğunu da bir belgeselde duymuştum ancak teyit eden varsa toplumu aydınlatabilir.

  ve son olarak, asla bir ''köpek balığı'' değildir.

  26.07.2017 00:57 science63
 5. Bazı köpek balıklarında ağır cilt hastalıkları gözlemlenmiş.

  Dalgıçlar görüntü alırken köpek balıklarında yaygın olarak bu hastalığı gözlemlemeye başlamışlar.

  Durum tahminimizden daha ciddi olabilir.

  Dünyayı hızla mahvetmeye devam ediyoruz.

  15.06.2021 06:53 dermess