1 2 3 4 5 6 7 8

kitap okumak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Başka bir dünyadır. Bazıları kitapları okur, bazılarını da kitap. Okuduğunu sen seçiyorsun, seni okuyacak olanı ise istiyorsun. Okudukların ekmek gibi tükenir, seni okuyan ise seni çoğaltır, büyütür, kıymetlendirir, ebedi yolculukta yoldaşın olur. Tercihine dokunmaz, tercih etmediğinde hayıflanan olabilirsin. Kitap okumayı sevmem dersen sohbeti öldürürsün.

   
 2. ne güzel eylemdir ki.

  gerçek hayatın kalın çizgilerine naif dokunuşlar yapan, ufkunu açandır.

  durduğun yerde diyar diyar gezersin, kimi zaman yanıbaşında nehirleri geçersin, dokunan halının ilmeklerine dokunur, düğüm atarsın. farklı bir dünyası vardır ve sen o dünyaya girdiğin zaman, normal hayatın sıkıcı kalır bu maceranın içerisinde.

  düzenli olarak yapılması gereken kültürel aktivite.

   
 3. değişen çağla birlikte yerini video izlemeye bırakmış aktivitedir. eğer video içeriği bilgilendirici olursa okuma yerine tercih edilebilir diye düşünüyorum. Tek sorun görselliğin hayal gücünü sınırlaması olabilir. Olumsuz yanı yaratıcılığı sınırlaması, olumlu yanı ise anlatılmak istenenin daha net ve açık aktarılabilmesidir. Ünlü yazarlar kendi dönemlerinde bu teknolojiye sahip olsalardı sonuna kadar kullanırlardı diye düşünüyorum. İstesek de istemesek de bir gün yazı tamamen ortadan kalkacak hatta ifade simgeleri bile ve hatta diller bile. Bu da geçmişe dair ipuçlarına ulaşmamızı çok daha zor hale getirecek...Herkes olmasa bile aramızda insanlık tarihini, başlangıcı ve sonrasını çok merak eden insanlar var ve dedektif gibi olan biteni araştırmayı seviyorlar.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.