1 2 3 4 5 6 7 8

kırmızı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Al, kızıl renk. galatasarayın renklerinden biri

   
  (Bkz: Galatasaray)
 2. atalarımızın beş fazla olsun kırmızı olsun dedikleri, bayrağımıza rengini veren, her ortamda dikkat çekmesini bilen ve birçok kadının severek kullandığı renk.

   
 3. sıcak renk sınıfından tehlikeyi dikkat çekmeyi amaçlayan durumlarda kullanılan renk.

   
 4. Aşkın rengi.

  tehlikeyi işaret eden bir renk olsa da iki cinsin arasındaki yoğun enerjiyi ifade etmek için de kırmızıdan daha iyi bir renk olmasa gerek diye düşündürendir.

  Batarken güneşimden ,Öperken dudağımdan, Kanarken yüreğimden Dökülür kırmızı...

  şarkısının da özetlediğidir pek tabi.

   
 5. tutkunun ve gücün rengi,hayatın rengi.

   
  (Bkz: kan)
 6. çiçeklere -özellikle güllere ve lalelere- çok yakıştığını düşündüğüm, kadınların ruj ve oje kullanımında genellikle tercih ettikleri, kendisini barındıran elbise giyene enerji verdiği söylenen canlı renk, arapça kökenli kelime.

   
 7. bu sene tercihim olan renk.

  her sene bir renk moda olur ve o renge talip oluruz. bu talip olma genelde mecburiyettir, istediğin rengi bulamazsın, trend renk hangisiyle bolca ondan bulunur. bu sene kırmızı renk kıyafetler bulmaya başladım. en sevdiğim renk sonuçta; mavi ve kırmızı. bu sene kırmızı yılı olsun ama sadece benim için olsun. yakıştığını da söyleyen çok kişi var ama ben sevmesem bu rengi tercih de etmem, o da ayrı.

  bu senenin trend rengini bilmiyorum ama vitrinlerde tarçın ve sarı tonlarını görmeye başladım. değişmezse bol bol tarçın rengiyle idare edeceğiz.

   
  (Bkz: sarı)(Bkz: tarçın)(Bkz: hardal)
 8. spoiler

  hande yenerin şarkısıdır.

   
 9. Siyaha beyaza en çok yakışan renk

  Bu sene nar kırmızısı favorim

   
 10. sıcak, ateş, tehlike, kan, aşk, şehvet ve agresiflik gibi kavramları simgeler. dikkat çekici bir renktir. kan basıncını hızlandırabilir. uyarı levhalarında çok kullanılır. bazen de iştah açabilir. yiyecek reklamları, afişleri ve ambalajlarında çoğu kez kullanılır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.