1 2 3 4 5 6 7 8

Kemalist ruhu,Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan arındırmalıyız

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Eğitim Bir Sen genel başkan yardımcısı Atilla Olçum sözü.

   
 2. Eyvallah dedigim aciklama.

  Peki yerine ne koyalim desek; kesin 1400 yillik sacmaliklardan bahsedecek. Cunku 100 yillik kemalizm cagin ihtiyaclarina cevap vermiyo diyecek. Bunlarin capi bu kadar.

   
 3. Ülkenin en büyük eğitim Sendikasının başkanının ifadesi ise yavaş yavaş ülkede çok ciddi değişikliklerin olabileceği anlamına gelen ifade.

   
 4. Kemalist ruhu nedir, ideolojisi nedir, bizlere ne veriyor diye düşünmeme sebep olan ve şuan ki Kemalist olarak takılan bir partiyi düşünerek, arındırılmalı diye destek verdiğim söylem. kemalistlik buysa bu düşünce yapısı bana hitap etmiyor, chp'yi mi örnek almam ne kadar doğru, orası da muamma.

   
 5. eğitim sektöründeki iktidar partisine yakın olması ile bilinen sendikanın yöneticisinin sözleri.

   
 6. böyle şeyler konuşulmalı tartışılmalı, üzerinde soğukkanlılıkla ve aklıselimle düşünülmeli dediğim önermedir. belli bir ideolojiyle yapılan eğitimin hür düşünceli nesiller yetiştirmesi konusunda kafamda soru işaretleri var. bazı şeyleri din gibi kutsayarak o konuda fikir üretenleri susturmaya çalışırsak ne kazanırız. ülkemizin herhangi bir ideoloji ya da ruhtan çok hür düşünebilen bireylere ihtiyacı vardır. millilik ve yerlilik hür düşüncelerle çağın teknik düzeyine bizleri ulaştıracaktır. bin yılların irfanından aldığımız güçle hem kendi varlığımızı tanıyacak hem de üstün yönlerimizi fırsata çevireceğiz. yeter ki ideolojilerin zincirlerini kırıp, sloganların dayatmalarını yok edelim. yeter ki her şeyi en rasyonel şekilde ele alıp aklımızla hareket edelim.

   
 7. Kesinlikle müfredatımızdan kaldırılması gereken eski sosyalist rusya kalıntısı çağdışı ideolojidir. Asıl amacı Türkiye' den islamı soyutlayıp tamamen seküler ve ateist bir devlet ve toplum yaratmaktır.

   
 8. geç bile kalındı artık dediğim açıklama

   
 9. Çocuk istismarlarının hat safhaya çıkması ve bunu gerceklestirenlerin sürekli antikemalist dinci güruh cıkması zaten kemalizmin kan kaybettigini gösteriyor.

  Tanım; pedofili savunucularının ve sapıkların rahat hareket edememesinden kaynaklı yapılan acıklama.

   
 10. gören de müfredat Kemalizm'den geçilmiyor sanır dediğim açıklama.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.