1 2 3 4 5 6 7 8

karne hediyesi motivasyonu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. İlkokulda bilgisayar ile başlayan, sonrasında hediyenin büyüklüğü sınıfa göre değişen motive ediciliği bayram hediyesine, doğum günü hediyesine oranla kat kat fazla olan hediyedir. hele ki mahallenin tonton zengin amcalarından birisi okul dönüşü karnenize göz atıp içine bir kaç kuruş para sıkıştırırsa, yıllar sonra bile karne alan çocukları gördüğünüzde aklınıza gelir, aynısını siz yapmak istersiniz.

   
 2. Şimdilerde fazlasıyla abartılan, hiçbir şeyden memnun olmayan çocukların yetişmesine neden olan bir hediye yöntemi daha. Maddiyata yönelik bireylerin ortaya çıkmasına neden olan hediye bahanesi.

   
 3. büyük küçük herkesi mutlu edecek hediye alma eyleminde, günün anlam ve önemine binayen, güzel karne getiren sevimli küçüğe alınacak zorunlu oyuncak.

   
 4. devir değiştikçe, maddi imkanlar arttıkça, hediyenin de muhteviyatı değişen, çocukların dört gözle beklediği, ailelerin çocuğun derslerini daha iyi yapacağını düşündükleri ve bu amaçla aldıkları hediye türüdür.

   
 5. "benim oğlum bina okur döner döner yine okur" cümlesindeki öznenin ailesinin hayali yatırımı.

  içsel motivasyonun maddi araçlarla kazanabileceğini sanmıyorum. kısmi bir başarı elde edilse de sürekliliği olmayacaktır.

   
 6. çocukları derslerine ve okula motive etmek,güdülemeyi sağlamak amaçlı karne öncesi verilmiş olan veli sözüdür. ailenin imkanı doğrultusunda kimi zaman bir cep telefonu,kimi zaman bir kitap,kimi zaman da koca bir bilgisayardır.

   
 7. karne hediyesi çok yanlış bir popülist anlayıştır.

   
 8. Motivasyonun en kötüsüdür karne hediyesi. Ödüllendirmeye uygun olmayandır.

   
 9. Isteyerek degil de hediye kazanmak icin calismaya tesvik edendir bence. Calisirken keyif almayi baltalar. Cocuga takdir alirsan sunu alicam, teşekkür alirsam bunu alcam derseniz cocuk sirf hediye icin calisir.

  Ailesi karne hediyesi almayan ya da alamayan cocuklar icin de üzücü olur.

  Günümüzde bu hediye olayinin çok abartildigini dusunuyorum. Facede falan goruyorum da veliler yaris halinde adeta. Cocugunun karne hediyesiyle fotosunu cekip atmalar falan. Bu durum bir bana mi komik geliyor acaba

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.