1 2 3 4 5 6 7 8

Hakan Yiğit

Bu üye Yönetici

Bu üyenin profil sayfasına git

75 entry 62 konu hiç puanı yok
06.03.2015 16:55 son işlem tarihi takip etme takip et

süt reçeli akımı

Dizi setlerindeki yoğun programdan rahatsız olup pazarcılık yapmaya başlayan Teoman Kumbaracıbaşı sosyal medyada yeni bir akım başlattı. Herkes merakla 'Süt Reçeli' tarifi arıyor.'Aşka Sürgün'den 'Aşk Kırmızı'ya, 'Ayışığı'ndan 'Binbir Gece'ye birçok dizi ve sinema filminde rol alan ünlü oyuncu Teoman Kumbaracıbaşı, neredeyse bütün oyuncuların isyanına neden olan zorlu set koşullarından bunalınca pazarcılık yapmaya başladı. Son olarak 'Galip Derviş'te bir bölüm konuk oyuncu olarak ekrana gelen Kumbaracıbaşı, Erenköy Perşembe Pazarı'nda tezgah kurdu. Kadıköy'de 22 metrekarelik bir ev tutan oyuncu, evde yaptığı süt reçellerini pazarda satarak geçimini sağlıyor, gelen dizi tekliflerini de düşünmeden geri çeviriyor.

21.01.2015 15:48
 1. dolar neden yükselir,neden düşer

  iktisadın temel prensibi arz ve taleptir. bir nesnenin / paranın yani birşey'in talibi çok ise, talep edilen nesne için daha fazla bedel ödemeyi göze alabilirler. bu da bizi talebin artmasından dolayı nesnenin değerlenmesine götürür. yine aynı mantıkla bir nesneye olan talep, nesnenin arzından az ise, ortada fazlaca o nesneden olacağı için değeri, karşılığında biçilen değer karşısında azalmaya başlar. piyasada bu arz ve talep dengesinde oluşur.

  dolar ile tl için de aynı durum söz konusu. eğer bir pazarda dolar azalırsa ya da dolara olan talep artarsa dolar değerlenir. tersi durumlarda da tl değerlenir ve dolar değer kaybeder.

   
 2. algı operasyonu

  Yıllardır medya ve görsel basın üzerinden yapılan operasyondur.İnsanların duygularına, daha çok da korku ve acıma hislerine hitap eden bir çalışmalardır. Bunları kullanarak insanların istenen seçimleri yapmaları sağlanır. Özellikle düşünmeden karar veren insanların seçimlerini etkilemek adına işe yaradığı görülmüştür.

   
 3. tematik

  Belirli bir konu üzerine yoğunlaşarak, ilgili konuya yönelik eylem ve çalışmaların tamamına denir.Örneğin; memurlar.net tematik bir sitedir.

   
 4. iş sağlığı güvenliği

  işyerinde işin yürütülmesi sırasında çeşitli nedenlerden kaynaklanan sağlığa zarar verebilecek koşullardan korunmak amacıyla yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalardır. İSG tüzük ve kanunlarla çalışanların korunmasını sağlamaya yönelik inceleme ve uygulamalar bütünüdür.

   
 5. kamuda tek şeker ve tuz uygulaması

  Sağlık Bakanlığı, valiliklere tuz ve şeker kullanımıyla ilgili genelge gönderdi. Mehmet Müezzinoğlu imzalı genelgede kamu kurum ve kuruluşlarında şeker ve tuz kullanımı ile ilgili düzenleme yapılması istendi. Genelgeye göre tuzluklar masadan kalkacak, çay artık tek şekerli olacak.Şakire çay yok...