1 2 3 4 5 6 7 8

karabasan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. uyku felci.

   
 2. uykudan uyunamama durumu, kabus görme . Genellikle ilk uykuda yaşanır.

   
 3. sıklıkta yaşadığım için çok zaman uyumaktan korktuğum bir durum.

   
 4. Sırtüstü yatmak, karabasana sebebiyet verdiği söylenir.

   
 5. arasıra gelir.. tepki vermeyince gider.. oyun oynadığını sanmaktadır, eğlenmesine izin vermeyin sonra başka birine gider kurtulursunuz.

  diğer açıdan ise rem uykusu sorunu denmektedir. bilincin uyanıp bedenin uyuduğu senkronizasyon sorunu sonucunda kişinin felç durumuna benzeyen bu halin halk arasındaki açıklaması. 2 türlüsünüde yaşayan biri olarak: - erken ve rahat yerde uyuyun, oluncada lafını çok etmeyin diyorum.

   
 6. Psikolojik,istem dışı bir kas tutulması.

   
 7. kar'a basmakta olan ya da kara (siyah) baskı yapan kişi.

   
 8. bilimsel olarak beynin uykuda vücudun ise uyanık olması durumu. beyin uykuda olduğundan organlara komut gönderemiyor, dolayısıyla organlar hareket ettirilemiyor. insan bunu üstüne bir ağırlık çökmüş gibi algılıyor, bazıları abartıp buna dini mana yüklüyor, ayetel kürsü okumazsan geçmez diyenler var. o zaman Müslümanların dışındaki herkesin ömrünce karabasandan kurtulmaması gerekirdi.

   
 9. uyku anında insanın üzerine bir ağırlık çökmesi ve hareket edememe, uyanamama olayı.

   
 10. geceleri özellikle sırtüstü yatanlara gelen, insanlar korkmasın diye uyku felci vb açıklamalar getirilen, kırmızı gözlü siyah dumanlı ters ayaklı doğaüstü varlık.

  gulyabani gibin bişey.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam