1 2 3 4 5 6 7 8

kanal tedavisi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. doktorların dişi çekmek yerine, dişi kurtarmak ve tedavi etmek için uyguladıkları bir yöntemdir. öncelikle çürük dişin olduğu yere iğne vurularak, çürük kısmı temizlenir, ince uçlu iğnelerle dişin içerisine girişler yapılır ve ağzına bazı ilaçlar sıkılır ve bu sürede de ağzında bir hortumla oturmak zorunda kalırsın, bazen iğneler dişin olduğu yere saplandıkça acı verebiliyor. daha sonra geçici dolgu yerleştirilir ve bir süre daha bu tedaviye devam edilir. maalesef bir günde yapılıp bitecek bir tedavi değil ama dişin kurtulması açısından yararlı bir tedavi.

   
 2. diş kanallarının iğnelerle delik deşik edilmesiyle yapılan tedavidir. dolgu olamayacak ve kurtarılamayacak dişlerde uygulanan bu yöntem dişin köklerini öldürür ve hissizleşmesini sağlar böylelikle kişi diş sızıların kurtulmuş olur.

  biraz meşakkatli bir tedavidir lakin dişi kurtarmak adına gayet başarılı bir uygulamadır.

   
 3. başladığım ama diş kanallarının kapalı olduğu gerekçesiyle diş doktorumun yarıda kestiği tedavi. yalnız iğneleri vurdu mu vurdu. onun yerine dolgu yaptı, gittiği yere kadar gider dedi ve bayağı da uzun süre dolguma bir şey olmadı ama sonunda isyan etti ve düştü. kaplama yapılacak, dişim de ağrı olmadığı için ama pandemi yüzünden hastaneye gidemeyince kaldı. ağrı yok biraz daha bekler ya da tamamen dişi kaybederim gibi geliyor.

   
  (Bkz: diş)(Bkz: pandemi)
 4. Bundan daha fenası implant var dediğim konudur.

  korkuma gidemiyorum işkence gibi geliyor bana.

   
 5. henüz başıma gelmeyen ve bir zahmet gelmesin dediğim tedavi yöntemi.

  zaten bu diş işleri çok sıkıntılı işler. kanalı implantı dolgusu. oturulan koltuğu bile ne kadar lüks olursa olsun sıkıntı.

   
 6. Dişin çekilmeden önce kurtarılması için yapılan son çalışma

  Öncelikle diş temizlenir ve geçici dolgu ile iyileşme sürecine alınır iyilesmezse zaten çekilecek demektir ve bu süreçte çekilen ve temizlenen çürümüş sinir kökleri olduğu için rahatlıkla kanal diplerine kadar dolgu yapılıp kalıcı dolgu devamında yerleştirilir.

  An itibari ile ilk aşamada olduğum kim bilir kaçıncı dişimi kurtarmaya çalıştığım nihayetinde inpilanta gidecek olan yolculuk mücadelesi.

   
 7. Venedik'teki evlerin restore edilmesi olabilir.

  Gerçekten de o evler nasıl ayakta duruyor anlamak mümkün değil.

  Bodrumunda balıklar geziyor mudur acaba?

  Çok acayip ve güzel bir şehir kurmuşlar.

  Drone çekimlerini izledim dünyada bir eşi yok gibi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.