Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

Kamu kurumlarında uygulanacak 3 yıllık tasarruf seferberliği

paylaş araştır

1. başbakan binali yıldırım'ın "2018 tasarruf yılı, kamudan başlayacağız, yeni araç alımı yok kapattık dükkanı" diyerek işaret ettiği, kamu kurum ve kuruluşlarında uygulanacak olan, araç alımı/kiralanması, yeni bina yapımı vb. harcamaların denetleneceği ve kısıtlanacağı, -bence- çok geç kalınan ama yine de umut vadedici olan düzenleme.

2. Tasarrufa kendilerini feshederek baslayabilirler. Bu gereksizlerden olusan meclisi kapat halk kendini yönetir zaten.

Rte yi baglamayan uygulama.

3. İtibarımıza halel getirecek açıklama.

4. devlet harcamalarının kontrol altına alınarak gereksiz harcamaların önüne geçilmesi ve ekonomik olarak ülkemize katkıda bulunması hedeflenen uygulama.

5. Devletimizin ileriki süreçlerde sıkıntı çekmemesi adına alınmış taktire şayan önlem.

6. zamanında niye saçarak harcadık/harcıyoruz ki maddi kaynakları dediğim açıklama. Müsrif olduğu düşünülüyor madem? Dinimize göre israf Haram.(teori dersen zehir gibi, pratik dersen sallanmakta- o biziz işte) Bugün bir haber okudum; " 39 yaşında inşaat işçisi adam geçim sıkıntısı sebebiyle Meclis hastanesinin önünde kendini yakmaya çalışmış." Merak ediyorum, acaba hangi kanallar verdi bu haberi? Kanalların kaçında kendine yer buldu bu adamın çığlığı? Allah'tan kendini yakmaya çalışmış vatandaş yoksa meclisin önünde başbakana yazar kasa atsaydı ülkede ekonomik kriz çıkardı(!)

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.