1 2 3 4 5 6 7 8

kalp krizi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kalp krizi (miyokard enfarktüsü) kalp kasının bir bölümünün o bölgeye yetersiz kan akışından dolayı ölmesi (kalıcı hasara uğraması) sonucu meydana gelir.

   
 2. kriz anında öksürülmesi tavsiye edilen hastalıktır.

   
  (Bkz: hastalık)
 3. Kalp damarlarının tıkanmasıdır.

   
  (Bkz: kalp)
 4. ne zaman ve nerede geleceği belli olmayan, nefes darlığı, yoğun bir halsizlik,kalbin çok hızlı çarpması gibi belirtileri bulunan hastalık.

   
 5. genellikle sol kolun uyuşması ile başlayıp, kalbe giden damarların tıkanması sonucu oluşan vaka.

   
 6. benim için aklıma rahmetli babamı getiren sağlık problemi.

   
  (Bkz: baba)
 7. çok sevdiği yakınını defnederken mezarda kalp krizi geçiren kişi vefat etmiş. insanın yüreği dayanmaz dediği acılar böyledir. haberin kendisi de kalp krizi geçirip ölen adamın yaşadığı duygu da "yürek dayanmaz" özelliktedir.

   
 8. Özellikle pandemi sonrası, vakalarda ciddi artış olduğu resmi ya da gayriresmi yollardan fark edilen hayati organ rahatsızlığıdır. Hiç yoktan hem annemi hem de babamı yakın zamanlarda yoklayan, sol kolum uyuşmaya ve karıncalanmaya başladı mı yoksa bana da mı uğruyor diye şüphelenmeme ve bir kardiyoloji doktoruna gitsem mi diye evham yapmama sebep olan, şu zamanda herkesin tetikte olması gereken bir hastalıktır.

   
 9. kalpteki damar yapılarında işlev bozuklukları oluşması sonucu yaşanan rahatsızlık

  covid aşıları sonrası net şekilde artmıştır ancak konu üzerine detaylı istatistik çalışmalar yapılmamakta.yan etkilerinin ne olduğu anlaşılması bir yana dursun, çalışma mekanizması bile tam anlaşılamamış aşıları yangından mal kaçırırcasına, üçer dördez doz olarak, toplumun büyük kısmına uyguladılar.yazık gerçekten, insanlar tıp konusunda detaylı bilgiye, uzmanlığa sahip olmak değil.bu noktada devlet kurumları halkına sahip çıkarak küresel ilaç şirketlerinin halkı denek, kobay gibi kullanmasına müsade etmemeliydi.

   
 10. en yaygın ölüm nedeni...Ölüm melekleri ile tanışma vesilesi...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.