1 2 3 4 5 6 7 8

kaldırımda yürümek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. gerçekleştirmesi oldukça basit olan bir eylemdir. Ama adabınca yerine getiren insan sayısı neredeyse yok denecek kadar azdır.

  uzun uzun sohbet etmek için kullanılan, amacı sadece yürümek olan diğer yayalara yol vermeyecek kadar neredeyse sürü edasıyla yayılarak yürüyormuş sananlara içimden içimden söylenmeme neden olan fiildir.

   
 2. yayalar için yapılmış, özel bir bölümde yapılan en doğal harekettir.

   
 3. şu günlerde benim yerime spotçunun buzdolabı vb eşyaları ile dolu olduğunda yapmakta oldukça zorlandığım havalar iyi ısınınca esnaf masa sandalyesi ile muhtemelen istila edileceği için neredeyse imkansız hale gelecek olan ve doğal olarak bendeki şikayet mekanizmasının devreye girmesine neden olacak olan insani eylemdir.

   
 4. yayalar için tahsis edilmiş olan bir yerde yürüme durumu. belediyeler bizim için tahsis etmiş olsa bile, bazı marketler nedense bizim için yapıldığını görmezden gelirler ve kendi ürünlerini yerleştirirler. sorsan niye buraya koydun diye, kırk tane bahane bulurlar.

   
 5. bazı bölgelerimizde(özellikle iç ve doğu Anadolu) imkansıza yakın olan olaydır.

  ya arabalar park halindedir, ya kahvehaneler el koymuştur ya da marketler.

   
 6.  
  (Bkz: Şaşırdım kaldım işte)(Bkz: oha felan oldum yani)(Bkz: başarı)(Bkz: allah allah)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam