1 2 3 4 5 6 7 8

jet imam

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. her ramazan ayında olduğu gibi bu ramazanda da görebileceğimiz imam türü. uzun olduğu için, bir an evvel bitirme gayretiyle, alınlar secdeye dahi değemeden kılınan namazın baş mimarları.

   
 2. teravihlerin aranan imamıdır.

   
 3. mübarek ramazan ayının gözde imamlarındandır. hangi camideki imam teravih namazını daha hızlı kıldırıyorsa o camiye hücum edilir. siz daha bir sure okumadan o çoktan bitirip secdeye varmıştır.

   
 4. İlk jet pilotu imamın hangi ilde olacağını merakla beklediğimiz imamdir.(gülücük)

   
 5. hiç bir işini doğru düzgün yapmayan, her işinde hile hurdaya başvuran necip milletimin işe yaramaz imam tipidir. namazın allah katında makbul olanı hızlı olanı değil, tadili erkana riayet edilip ihlasla, huşu ile kılınanıdır. kul nazarında belki hızlı namaz kıldırmak makbul olabilir ki bu da imamın imanını tehlikeye atar. çünkü ibadetlerde aslolan allah'ın rızasıdır. cemaatin rızası değildir. ibadetlere allahın rızasından başka bir rızayı sokarsanız o zaman buna riyakarlık denir ki allah korusun iman tehlikeye girer.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam