1 2 3 4 5 6 7 8

iyi kötü çirkin

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. açılması için ricada bulunulan ancak hiç bir entry girilmeyen başlıktır.

   
 2. clint eastwood filmi. eskimezler arasında olan bir yapımdır.

   
 3. 1966 yapımı Sergio Leone'nin yönettiği Spagetti Western filmidir. Başrollerini Clint Eastwood, Lee Van Cleef ve Eli Wallach paylaşmaktadır.Clint Eastwood bu filmde 1968 yılındaki Golden Laurel ödüllerinde en iyi aksiyon performansı dalında ikinciliğe layık görülmüştür ve dünya çapında tanınan bir aktör haline gelmiştir.Film IMDb'de dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 250 filmi arasında 6. sırada yer almaktadır. İzlemeyenlere şiddetle tavsiye edilir.

   
 4. 10 numara 5 yıldız sergio leone filmi.

   
 5. sergio leone'nin bir avuç dolar için ve bir kaç dolar için filmlerini tamamlayan üçüncü filmidir. Üçüncü olmasına bakmayın, serinin en iyisidir de. süresi 3 saati aşmasına rağmen sürükler izleyiciyi ve diğer iki filmde olmayan bol sayıda komedi unsuru da içerir. ayrıca efsane müziği de herkes tarafından bilinir. dinleyince aaa orda mı çalıyormuş bu der millet.

  öğrenciyken posteri de vardı elimde, öyle beğenmmiştim filmi.

   
 6. bana göre gelmiş geçmiş en iyi film.

  her şeyden önce öyle gereksiz bir aşk sosuyla bezenmiş bir film değildir, hatta filmde birkaç sahne hariç kadın bile yoktur, kadınların olduğu sahneler de toplasan en fazla 1-1.5 dakika kadardır. amerikan iç savaşı ile ilgili bir sürü gönderme vardır.

  filmin yıldızı bence açık ara çirkin rolünde oynayan eli wallach'tır ki kendisi birkaç sene önce 100e merdiven dayamışken ölmüştü,film çekildiğinde bile 50 yaşındaymış adam,sene 1966 lan. tuco reyizin özellikle silah dükkanındaki performansı muhteşemdir, öldürmek üzere olduğu sarışını, paranın yerini bildiğini anladığında kurtarmaya çalışması, küvette yıkanırken gelen adamı mıhlaması ve sonraki aforizması harikadır.

  finaldeki mezarlık sahnesi ise gerek oyunculuklar, gerek çekim tekniği, gerekse efsane ennio morricone'nin başyapıt müziğiyle bence sinema tarihinin en iyi sahnesidir.

   
 7. İdal

  Sude

  Ulaş

   
 8. #1c3d karşiim bu listeye göre , iyi olan İdal, kötü olan ben, çirkinlikte sude ye kalıyor anlaşılan(gülücük)

  efsane western filmidir

   
 9. #1c3d

  #1c3h

   
  (Bkz: gülücük)(Bkz: aynen katılıyorum)
 10. iyi ile kötüyü hatırlıyorum da çirkini unutmuşum.

  bir daha izleyeyim bari.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam