1 2 3 4 5 6 7 8

ıssız adam

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 2008 yılında gösterime girmiş çağan ırmak filmi. eniştemin ıssız ada olarak okuyup, filmin yarısında kendini dışarı atması nedeniyle bizim için ıssız ada olan filmdir.

   
  (Bkz: çağan ırmak)
 2. başrollerinde melis birkan ve cemal hünal'ın paylaştığı, yönetmenliğini çağan ırmak'ın yaptığı film.günümüzde insanların nasıl yalnızlaştığını konu edinmesi sebebiyle konu olarak çok ilgi çekici.

   
 3. yalnızlaşmış bireyin haz peşinde koşması ve mutlu-mutsuz ikilemini analtır.

   
 4. çağan Irmak'ın en kötü filmi.

   
 5. günümüzdeki birçok erkek tipini ve yaşantısını anlatan filmlerden biridir. aynı filmdeki gibi erkekler önce iş bulmada sonra da evlenmede kararsız kalıp zorlanıyor. aşık olsalar da evlenemiyor ve sevgililerini unutamıyorlar. onlara en büyük mutluluğu sağlayan işyeri ve arkadaş ortamları oluyor.

   
 6. Kendini gerçekleştirememiş bir adamın dramı dediğim film

   
 7. ıssız adam demek yerine, karaktersiz ve kadınını satan adamsı demenin daha yerinde olduğunu düşündüğüm sözde film kahramanıdır.

   
 8. Günümüz toplumunda asosyal olarak nitelendirilen kişiler için kullanılan terimdir.

   
 9. Tanımlamanın aksine kalabalık içinde yalnız olan adamdır.

  Oldukça sosyal olup, daldan dala kınarken yuvasını bulamama, hatta bulsa dahi yuva olayına fazlaca yabancı olduğu için kabul edememe durumu yaşayan kişidir.

  Kısaca kalabalık içinde kocaman bir yalnız.

  Bu tarz insanlar özgürlüğüne fazlaca düşkün olduğu için bağlanma sorunu yaşar ve çoğu zaman bunu kendileri dahi bilmezler. Her daim bir ayrılık bahaneleri vardır ve uzun vadeli ilişki yaşamak isteyen kişilerin uzak durması gereken tiplerdir. Kısa vadede macera ruhlu oldukları için muhteşem bir birliktelik yaşatırlar fakat vadeleri kısanın da kısasıdır.

  Asabi, dürüst, romantik ve cesur yapıları karakteristik özellikleridir.

   
 10. eski film olmasına rağmen ,10 gün kadar önce izlediğim film,millet bu filmde nasıl ağlıyor anlayamadım.

  aşk hikayesi değil resmen sapkın,iradesiz,doyumsuz bir adamın başına gelen ilahi adalet,can yaka yaka,onunda canı yandı,tam yandı.başrol karakteri kız da aynı,tam tanımadan,ya da referansın olmadan güvenirsen üzülen sen olursun.

  yalnızlık alışkanlık yapar vazgeçemezsin de bu filmde yalnızlık değil doyumsuzluk,vefasızlık,hayırsızlık var.

  çağan ırmak sanki bilinçaltını ve kendini anlatmış...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.