1 2 3 4 5 6 7 8

uzmanilke

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

217 entry 79 konu 607 puan
21.01.2019 18:55 son işlem tarihi takip etme takip et

Distopya

ütopyanın karşıtı gibi görünmekle birlikte, her ikisi de katıksız uygulandığında kaosa yol açabilecek durumdur; önemli olan akıl-izan ve ahlaktır, önermesini akla getiren konudur.

21.01.2019 18:55
 1. Distopya

  ütopyanın karşıtı gibi görünmekle birlikte, her ikisi de katıksız uygulandığında kaosa yol açabilecek durumdur; önemli olan akıl-izan ve ahlaktır, önermesini akla getiren konudur.

   
 2. her fırsatı dine saldırı olarak değerlendiren ateist

  çoğunlukla, dışarıdan dayatılan subliminal geribildirimlere eşlik eden dezenformatik episteme temelli ontolojik sorunları olan tiplerdir.

   
 3. Yılmaz Özdil

  Aslen Mardinli olduğu belirtilen, ancak sürekli İzmir güzellemesi yapan, sırça köşklerde oturup beyaz Türk salvoları atan, sürekli eleştiren, ama eleştirdiği hususlarda çözüm ne olabilir sorunsalına hiç değinmeyen, tek derdi hükümet düşsün de sonrası ne olur umurunda olmayan, güya Atatürkçü köşe yazarıdır.

   
 4. her fırsatı dine saldırı olarak değerlendiren ateist

  takıntılı tiplerdir. diyalektiğe önem veren bir ateist gibi değil de, katıksız din düşmanı gibi davranırlar, çoğunlukla her olumsuzluğu dine yüklemek saplantısına kapılmış ideolojik tiplerdir. aslında tedavi edilmeye gereksinim duyarlar, ancak bunun farkında olmadıklarından, kendilerini de acayip akıllı ve entelektüel görürler. kendileri gibi düşünmeyenleri sürekli aşağılamaya yeltenirler, ancak böyle davranarak kendilerini küçük düşürdüklerinin de çoğu kez ayırdına varamazlar. bu tipleri kendi haline bırakmak en iyi yöntemdir.

   
 5. çocukluk yıllarından akılda kalanlar

  bakkallarda deterjanların arasında kalıp da biraz deterjan kokan, ama o yaşlarda bize çok lezzetli gelen leblebi tozu .