1 2 3 4 5 6 7 8

iskender kebap

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Dünya üzerindeki en lezzetli yemekler listesinde zirveye oynadığını düşündüğüm şaheser.

   
 2. tadı yapıldığı yere göre çok değişen, en güzelini burada http://blog.milliyet.com.tr/iskender-kebabin-mabedi--mavi-dukkan/Blog/?BlogNo=256076 yiyebileceğiniz, muhteşem yiyecek.

   
 3. et pişirme ustası bir aileye mensup iskender efendinin, bursa da 1867 yılında eti daha lezzetli pişirme isteğiyle oluşturduğu dikey pişirme yöntemiyle yapılan kebap çeşidi

   
 4.  
  (Bkz: kebap)
 5. Kebabı ikiye bölen kebap çeşidi. "iskender" ve "diğerleri".

   
 6. kebap deyince ilk akla gelen kebap çeşididir .adana kebap da can'dır ama iskender'in o azamatli sosu yanındaki yoğurt ve pilavla uyumu ve bol tereyağ takviyesi onu her zaman bir adım öne çıkartır.nedense çoğunlukla gecenin bir yarısı canın çektiği yemektir.

   
 7. colanın kankası, künefenin arkadaşı olan dilimlenmiş pide üstüne yaprak döner şeklinde konulan et ve yanına yogurt eklenen yiyecek

   
 8. bursa'da küçük mavi dükkanda yenmesi gereken ancak fazla medyatik olması nedeniyle oluşan ve 1 saati bulan kuyruğun en ön ündeki bireyin ne kadar süredir beklediğini sorup öğrendikten sonra 15-20 dakikadan fazla beklemeye değmeyen, bunun yerine hemen diğer köşede yer alan en az bu dükkan kadar lezzetli ve uzun ömürlü olan "beyler kebapta tadılması tavsiye edilen bir tür uçuran lezzet.

   
 9. bursada yerinde yenmesi gereken efsane lezzet. diğer şehirlerde bulgur pilavı falan koyuyorlar yanına. bulgur ne la.

   
 10. Ya mavi dükkan da ya da uludag kebapcisinda yenmesi gereken kebap

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.