1 2 3 4 5 6 7 8

işe geç kalmanın cezası

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çoğu zaman amirlerin bilgisi dahilinde olan fakat bu durumun alışkanlık haline getirilmesi diğer çalışma arkadaşları tarafından da homurdanmalara,sesli tepkilere yol açtıktan sonra, birilerinin bu duruma dur demesi gerektiği için verilebilecek cezalardır.

   
 2. çalışılan kuruma veya iş yerine bağlı cezadır. pek de uygulanmayan şefler tarafından hoş görülendir. çok fazla olduğu takdirde sorumlular tarafından gerekli uyarılar yapılandır.

   
 3. cezası mı varmış ala ala bende yok istediğim de gidiyom istediğimde çıkıyorum

   
 4. 657 sk Devlet memurları kanunun 125 maddesi:uyarma cezası

  4857 sk 18. maddesi :sürekliliği halinde haklı nedenle iş sözleşmesinin feshi

   
 5. bazı konularda ödül ve cezaya coohh karşıyım.

  yaşıyorum gelişine, takılıyorum kafama göre ( Galiba bazı amerikan şirketlerinde böyleydi ve verimliliği arttırmışlardı. )

   
 6. bir rivayete göre ay içinde bu geç kalış süreleri, kimi kurumlarda ilgili birim amirince ve dakikası dakikasına toplanıp, işe geç gelen personelin yıllık izinlerinden düşülebiliyormuş. işin doğrusu, adil olanı da budur, dediğim konu. bu ceza niteliğindeki kural uygulanabilirse, belki personelin bu kusurunda da azalma etkisi yaratabileceğini ümit etmekteyim. olabilir mi, neden olmasın. :)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam