1 2 3 4 5 6 7 8

ırak'ın türkiye'yi tehdit etmesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ırak dış işleri bakanı ibrahim el caferinin türkiyenin başika kampındaki askerlerini çekmemesi halinde bağdatın askeri operasyonu düşünmek zorunda kalacağını söylediği açıklama.

  hepiniz birden toplanın gelin, ateş olsanız cürmünüz kadar yer yakarsınız.

   
 2. yavaş tehdit etsin çok korktum şeklinde iğrençleşmek istediğimdir.

   
 3. ilk olarak sen ülkende ki topraklarda yeşeren işid ile savaş denilen sözde tehdit.

   
 4. olaya milliyetçi bir kafayla bakmazsak haklı da olunabilecek bir ifadedir. tavırda aşırıya kaçılıp kaçılmadığı tartışma konusudur, şimdi bu konuya girmeyeceğim. ancak kimse kendi ülkesinde başka bir ülkenin askerini falan görmek istemez. türkiye'nin de bir ülkeden daha güçlü bir ülke olması o ülke topraklarına askerlerini isteyerek yığma hakkını türkiye'ye vermez. ayrıca önce falan ülkeye desin bunu ifadesi de çok mantıklı değildir çünkü bir ülke başka hangi ülkenin kendi topraklarında asker bulunduracağına kendisi karar verebilir. yani ırak'ta x ülkesinden asker var diye biz de elimizi kolumuzu sallayarak ırak topraklarına giremeyiz.

  nasıl ki türkiye'de amerikan askeri üssü bulunmasına gıkını çıkarmıyor ancak sınırı ihlal eden rusya uçağının düşürülmesini yerinde buluyorsan (bence de olması gereken haklı bir müdahaledir) ırak'ın da istediği ülkenin askerine izin verip türkiye'nin askerini istememesini garipsemeyeceksin.

   
 5. ülkesindeki karışıklıkları görmeyen, terör örgütlerinin kendi ülkesinde yerleşmesine sesi çıkmayan bir ülkenin türkiye'yi tehdit etmesi haberi. tamam hiç kimse ülkesinde başka bir ülkenin askerini istemez ama senin ülkende o kadar yabancı asker var ki, işid, daeş, pkk gibi terör yuvaları mevcutken, türkiye'nin kendi sınırını korumak amacıyla yerleştirdiği askerlere söz söylemeye hakkın var mı? hadi diyelim söyledin, hangi güçle geleceksin, bize savaş açacaksın, ülkendeki terör örgütlerine mi güveniyorsun.

  bir sen kaldıydın türkiye'yi tehdit etmeyen, teker teker gelin. avrupa birliği misali tehdit birliği mi kurdunuz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.