1 2 3 4 5 6 7 8

insan kaynakları

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. iş arayan kişilerin en çok duyduğu ancak çoğu kişinin ne olduğu hakkında malumat sahibi olmadığı birim.

  işin özeti, biz sizi arayacağız diyen ancak % 99 aramayan kişidir.

   
 2. ne olduğunu çok da bilmediğim, iş ilanları veren, işçi adaylarıyla görüşen kişidir diye düşündüğümdür. ayrıca çalışanların sorunları ve görevleriyle ilgileniyor gibi de hissettiğimdir.

  umarım hislerimde yanılmıyorumdur...

   
 3. her hangi bir işin insan tarafından yapılacağına ve hangi kaynaktan insan alınacağına karar verenler departmanıdır.sanki yeri kazıp insan çıkartıyorlarmış gibi bir izlenim bırakan ünvan.

   
 4. iş başvuruları için yönlendirilen birim.genelde umutsuzluğa ve korkuya iter insanı.arayacağız deyip sözünde durmayan da kendileridir. Sonuç olarak zalımsın ama lazımsın demekten başka çarenin olmadığıdır.

   
 5. #3dok

  %99 arayan (tebessüm),

  mesai dışında bile her arayana özenle zaman ayıran, kısacası mesai kavramına önem vermiş(personel açısından) olsalar bile, sorumlulukları gereği mesainin de dışına çıkan ve bunu asla sorun etmeyen, personelin fikirlerini önemseyen, hakları konusunda bilgilendirici yönleri ile, personel alımı, personelin işe uyumunu sağlayan ve daha bir çok süreci titizlikle takip eden, çalışanların taleplerini alan ve karşılayan departmandır.

  Şu an tercih hakkım olsaydı, bu departmanda olmak isterdim.

  Hayranım kısacası; çok aktifler.

  Mesela şu an şirket anayasası oluşturma çabalarına şahidim, hatta az da olsa katkı da sağlamaya çalışıyorum. Sürekli değişen mevzuatlar, sirküler gereği kendini hep yenilemek zorunda olan bir birim.

  Tam benlik bu hareketlilik. neyse ki çok iç içe bir durum olduğundan çok da uzak sayılmam.

  Gelişime, değişime açık bir süreç.

   
 6. Kariyer net. De ki başvurum sebebiyle beni arayan birim.

  Kariyer nete başvurunun anlamsız olduğunu ve kimsenin aramayacağını düşünüyordum ama hiç de öyle değilmiş. Gerçekten o site işe yarıyor ve bazı iş kesimleri oradan eleman seçiyormuş. Bunu da görmüş oldum. O yüzden işsiz olan ve iş arayan herkes cv'sini gönül rahatlığıyla bırakabilir. Kariyer net'in reklamını yaptım sanırım. :)

   
  (Bkz: kariyer.net)(Bkz: kariyer)
 7. #3dp1 siyo siyo hareketler ba ba ba :)

  #3dp2 yozgattan bir başvuru nasıl yapılır diye merak edip arıyorlardır tabi :))

   
 8. #3dp5

  Üzerime yapıştı kaldı, hayret bi'şeyyyy...

  Sayın edit, oturunuz lütfen, ikinci cümlenizden ötürü sıfırı hak ettiniz.

  (tebessüm)

  ...

  Zaman zaman işyerleri ve bağlı şubelerde anketler yapılarak, "verimi, performansı nasıl daha iyi yapabiliriz" personel ve yönetim arasında iletişimi sağlayan birim olarak da bilinir.

   
  (Bkz: otur sıfır)(Bkz: ulaşgkc)
 9. #3dp7 nasıl yapışmasın hayret bişeyyy, sizin kadar siyo nasıl olabiliriz biz editem:)))

  siyo denilince ilk akla hep siz gelirsiniz bir keremmm:)

  ikinci kelime sude içindi ama siz de kurunun yanında yandınız tabi, nasıl yozgattan başvuru yapıyorsunuz cidden ya, vpn falan mı kullanıyorsunz :))))

   
 10. Galiba;

  Ben, başlıklarda sohbet edememe gibi bir özelliğe sahibim.

  Ya da yeni farkettim, yukarıdan aşağı inince garip geldi demek ki.

  (glck)

  Şimdi reklam yapmak istemiyorum, Yozgat'ı da hiç savunamayacağım yani hiç o kafalarda değilim, hiç olmadım zaten ... (glck)

  ancak; gelişmemiş olabilir, geriden izliyor olabilir ama bir yerde de insanlar taşır şehri, en azından şunun farkındayım; insan kaynakları gibi bir departmanın farkına varmışlarsa, bir şeyler değişiyor demektir, sayın edit.

  E ben sürekli tanım yapacağım her yorumumda, tamam sizi duyar gibiyim, gerek yok diyeceksiniz, bizim kurallarımız şöyle değişti diyeceksiniz de, ben yapıyım yine de.

  (glck)

  ...

  Personel özlük işlemleri ile ilgilenen departman.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam