1 2 3 4 5 6 7 8

ilkokul kitabında amca kızına farklı gözle bakılması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ordunun perşembe ilçesindeki Atatürk ilkokulunda ilçe milli eğitim müdürlüğünün izni ile stant açılarak sabah 5 liraya dağıtılan,öğleden sonra ise bedava dağıtılan "peygamberimizden dini hikayeler" isimli kitapta yer alan ve amcasının kızına farklı gözle bakılmasını ya da bakılabileceğinin 6-10 yaş arası seviyesindeki çocuklara önerilmesi durumu.

   
 2. Peygamberli kitap oldugu icin sorun olmayan durum. Malum amca kizi, dayi kizi, teyze kizi, gelin , cariye , esir köle hepsi serbest peygambere.

   
 3. Ey peygamber! Biz bilhassa sana şunları helâl kıldık: Mehirlerini vermiş olduğun eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak ihsan buyurduklarından sahip olduğun cariyeleri, amcalarının kızlarından, halalarının kızlarından, dayılarının kızlarından, teyzelerinin kızlarından seninle beraber hicret etmiş olanları, bir de mümin bir kadın kendini peygambere hibe ederse, peygamber nikâh etmek istediği takdirde, onu başka müminlere değil de sadece sana mahsus olmak üzere helâl kıldık. Onlara eşleri ve cariyeleri hakkında neyi farz kıldığımızı biliyoruz. Bunlar sana hiçbir darlık olmaması içindir. Allah, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

  Ahzab 50

  Yukarıdaki ayeti referans alan kitabın bunu milletin gözüne sokması. Sözde çok inançlı olan zihniyette eline hayatı boyunca kuran almadığı için şaşkın tabi.

   
 4. Kuyunun etrafında dön dur ki bu gün olmazsa elbet bir gün düşersin heyecanıyla bekleyenler için en ufak tefek olayların büyütülüp mercekle sunulmasi sonucu dehşete düşen ve geçmiş yıllar bir sn da silinerek gelecek kaygısına düşulmesi

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.