1 2 3 4 5 6 7 8

ilaç

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. hastalıkları önlemek için kullanılan veya yakalanılmış bir hastalıktan kurtulmak için kullanılan madde.

   
 2. kullanmak istemediğiniz halde iyi olmanız için doktorlar tarafından kullanmanız istenen, içerisinde çeşitli miktarda belli oranlarda kimyasallar bulunduran sıvı,katı,jel vb şekillerde olabilen; eczanelerde satılabildiği gibi bazılarını marketlerde de bulabileceğiniz "şey"lerdir.

  3 aylık rapor ile verilen ilacı niye 1 kutu 1 kutu verirsin ki. hayır, cumartesi günü elindeki kutunun son dozunu alıyorsun pazar günü ilaçsız kalıyorsun. sonra sersemlik, baş dönmesi... ver işte 3 kutu yazılmışsa 3 kutuyu da, biz de amirimizden ikide bir ilaç yazdırmak için izin almak zorunda kalmayalım değil mi?

  tam şu an doktor olmak istedim.

   
 3. dertlere deva olan madde. her işin başı olan sağlık konusunda sıkıntıyı giderecek olan/gidermesi beklenen maddedir. mevcut sıkıntıyı gidereceğim derken farklı hastalıklara yol açmama konusunda dikkatli olmak gerekir.

   
 4. yakında karaborsadan satışı yapılacak olan sağlık ürünü. hala eczanelerde ihtiyaç olunan ilaçlara ulaşılamıyor, ulaşılan ise yüzde 26 oranında artış ile piyasada. ilaç sorunu yok denmesine rağmen ilaçsız eczanelerin olması ilginç.

   
  (Bkz: karaborsa)(Bkz: eczane)
 5. borsayla ilgilenen varsa ilaç geleceğin sektörlerindendir. önümüzdeki on yıla kadar birçok yeni ilaç tüketime sunulacak.ilaç şirketleri epeyce büyüyecek

   
 6. hastalıkların tedavisinde, önlenmesinde çeşitli yollarla kullanılan madde..

  gülümsemek, hayata pozitif bakmak, aşık olmak, ibadet etmek daha niceleri birer ilaçtır.

  türkiye zor zamanlar geçiriyor ve bunun sonucunda da hastaneler tıklım tıklım, geçen kulak için gittiğimde, iğne atsan yere düşmez vaziyette idi. allah (cc) hastalara hayırlısıyla şifalar, dertlere de hayırlısıyla devalar nasip etsin..

   
 7. arapça kökenli derman anlamına gelen kelimeymiş.

  İngilizcede hastalığın ill ile ifade ediliyor olması da ilginç.

   
 8. Sevgiliye itafen yapılan şarkılarda,türkülerde bahsi geçen kelimedir.

  Hastalık durumunda kullanılan vücuda değişik yollarla alınabilen? paracelsus un dediği gibi belli bir doz şeklinde kullanılması gereken tedavi edici veya tedav etmeye yardımcı olan bütünün bir parçası

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.