1 2 3 4 5 6 7 8

iklim değişikliği

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. nedeni ne olursa olsun iklimin ortalama durumunda veya değişkenliğinde onlarca yıl ya da daha uzun süre boyunca gerçekleşen değişikliklerdir.

   
 2. Yeni küresel gündem olarak dayatılacak diyenler var.

  İnsanlık Salgındaki gibi yaptırımlara dayatmalara boğulacak bu şekilde kontrol edilecek diyenler var.

  Dayatma değil buz gibi gerçek diyenler var.

  Bir an önce gereken önlemler alınmalı diyenler var.

   
 3. Yarın öbür gün aynen covid-19 bilim kurulu gibi bir kurul oluşturulur, mesela adı iklim bilimleri kurulu olsun...güzel olur, yakışır bu isim; iq seviyesi ortalama bir morondan daha yüksek olan kişiler için yeterince güven verici.

  Her kriz kendi fırsatıyla geliyor.kriz anlarında koyunlar gibi sürü psikolojisine giren yığınların arasında hiçkimse fırsatlarla ilgilenmiyor.şu aralar herkes maskesini daha iyi takma, akşam 7den önce evde olma, Sputnik aşısı ne zaman gelecek vs derdinde.herkes bu gibi konulara odaklanmışken, uyanıklar içinevreden fırsat fışkırıyor

  Sözde küresel iklim kriziyle ilgili şu anda yaşadığımız sözde covid krizi gibi bir algı yönetimi yapılırsa küresel gıda krizi, sosyal patlamalar, isyanlar, hatta yağmalamalar bile kapıda olabilir.

  Son yıllarda hayatımı satranç oynar gibi idare ediyorum, Allah'ın izniyle muvaffak da oluyorum.covid öncesi şehirdeki evlerimi satmıştım, covid sürecinde istifa edip köyümde çiftçiliğe başladım.bundan sonraki hamlem de cephaneliği ve sığınağı olan korunaklı bir çiftlik evi inşa etmek olacak.

  Gözünü açıp içinde bulunduğumuz saçmalığı görmek yerine sürü psikolojisiyle hayatına devam edenlerden olup olmamak sizin elinizde, umarım uyanırsınız.siz uyanırsanız hepimiz kurtuluruz ama uyumaya devam ederseniz önce siz ve sizin nesliniz\çocuklarınız yanacak.

   
 4. uzmanlar kritik eşiğin aşıldığını ve bu saatten sonra anormal iklim olaylarının sürekli gelişeceğini belirtmiş.

  Dünyanın acil olarak bu duruma önlem alması gerektiği vurgulanmış.

  Bu durumu gözlemlemek için uzman açıklamalarına gerek yok aslında.

  Dünyadaki hava olaylarını günü gününe haberlerden takip eden ve meteorolojik uydu görüntülerini internetten takip eden ( Bu konuda günü gününe bilgi veren arkadaşlar var ) herkes gidişatı, aşırı ısınmaları, birden patlayan yağmur, dolu , fırtına gibi hava olaylarını rahatlıkla gözlemleyebilir.

  Dünyanın ekseninde bir kayma olduğu belirtiliyor.

  Güneş patlamalarında artış olduğu açıklanıyor.

  Sanayi üretimi ve otomobillerin sera gazı etkisinin zararlarından bahsediliyor.

  Artık ne önlemi alınacaksa buzul çağına girmeden ya da suların altında kalmadan almaları lazım.

  Biz vatandaşlar olarak uyarılardan ders çıkarmakla yükümlüyüz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.