Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/idal-e-dokunanin-aslinda-yanmamasi/
Yazdırılma Tarihi : 18 Nisan 2021 Pazar 21:19

idal'e dokunanın aslında yanmaması

 

 1. kayıp kıta mu gibi saklanan realitedir. dikkat ediniz; o kişiler yanmamışlar, yanmıyorlar..

  04.07.2016 03:33 nargileventolin
 2. idal nedir, kimdir sorunsalını beraberinde getiren ve aslında salt bir hakikat ve ispat üzerine oturtulmadan ifade edildiğini anladığımız cümlecik. canlı bomba nasıl tespit edilir entelektüel girişimlerinden ta buralara serbest düşüşte iken gördük ki canlı bombayı tekme tokat darp edenler dahi bundan dolayı yanmamaktayken, çaba sarf ederek elde ettiği mevkiyi sözlük kalemleri üzerine hegemonya kurmak gibi bir düşüncesi olmadan kullandığını gördüğümüz gibi hep pozitif yaklaşmayı kendine düstur edindiğini fark ettiğimiz editör idal neden bu kadar göze batmaktadır? peki, dokunan yanarken idal'a olurken dokunan yanmadığı anda neden idal'e denmektedir? burada bir gramatikal yanılgıdan söz edilebilir mi?

  peki aslında sözü edilen dokunma, yanma gibi işin özünde fiziksel olması gereken bu hissiyatlardan kast edilen birer metafor ya da ironi olabilir mi? çünkü bir önceki paragrafta da işaret ettik ki bu toplumun evladı zaten yanmıyor ve hatta hatırlayanlar bilir ki iş yanmaktan kurtulmaya gelince yanmaz kefen dahi icat ediyor. yani, lafı çok da uzatmadan mevzu şahıs asla eleştiriyi kabul etmiyor ya da en küçük bir tenkitte bizi yaptırımlara mı boğuyor denmekte? bunun sorunun cevabını iştiraki lügatimizde yazmakta olan müellifler verecektir.

  değinilmesi gereken bir diğer nokta da böyle suni motivasyon yöntemleri ile yazarları gaza getirip ne yazabiliyor acaba diye düşünmenin çok da işe yaramayacağıdır. evet, bundan birileri bilgisayar ekranına bakarak tatmin oluyor olabilir. onlara bu zevki şu bayram arefesinde çok görmemeliyiz ancak aynı keyfi elde etmek için denenmesi gereken başka yöntemler de mevcuttur ve arandığı zaman çok rahat bulunmaktadır.

  (Bkz: kafa bulmak)(Bkz: idal'a dokunan yanıyor)(Bkz: yakmayan kefen)(Bkz: leyli güzel)
  04.07.2016 18:57 science63
 3. idal editöründe etten kemikten yaratılmış bir varlık olduğunu düşününce, dokunmak ile yanmayacağımızı bize yine yeniden hatırlatan konu. bildiğim kadarıyla kimseyi yakmadı, tabi yakmak nasıl oluyorsa. kibrit çakmak yeterli mi, yoksa başka şeylere gerek var mı?

  04.07.2016 22:11 sim.ya
 4. idale dokunamazsın, kapasiten varsa anlarsın.

  21.01.2021 23:07 supporters.