1 2 3 4 5 6 7 8

Hz.Muhammed

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. anlatırken kelimelerin bile kiyafetsiz kaldığı, uğruna ölmek güzel dediğim, gül kokulu peygamber. peygamber olarak gönderildiğini dile getirdiğinde, bir anda güzel ahlakının unutularak, yalancısın sen diye kabullenilmek istenmeyen, her türlü zulmü yapmaktan çekinmeyen insanlarla mücadele eden gül kokulu peygamber. geçtiği sokaklar gül suyuyla yıkanmış gibi kokan, her geçenin buradan muhammed (sav) geçmiş kesin dedikleri güzel insan.

  sen diyorsun ya islamiyet mahzun geldi mahzun gidecek diye, işte sende getirdiğin din gibisin. doğruluğunu herkesin görmesi ve kabullenmek istemedikleri için, farklı şeylerle sana muhalefet etmeleri. ahir günü senin yüzüne nasıl bakacaklar.

  oysa ki sen kıyamet kopup, tekrardan diriliş gerçekleştiğinde "ümmetim, ümmetim" diye sesleneceksin yüce insan.

  rabbim günahlarımızı bağışlayıp, inşallah sana komşu eyler.

  canım, cananım, benim peygamberim.

   
 2. Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allahın sana ganimet olarak verdiği cariyelerini, amcanın, halanın, dayının, teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helal kıldık. Bir de peygamber kendisiyle evlenmek istediği taktirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere degil, sirf sana mahsus olmak üzere helal kıldık.

  (Ahzab Suresi,50.ayet)

  Örnektede olduğu gibi kendisine ayetler indirilen islam peygamberi

   
 3. Alemlere rahmet olarak gönderilen son peygamber. Sağlığında ona eziyet verenler, kendilerine zarar verip helak olmaktan başka bişey yapamadılar, günümüzdeki ebu cehillerin akibeti de aynı şekilde olacak. Çünkü başı agrini bile dindirmeye muktedir olmayan bir pir-i fani olarak Allah'in nurunu ne o günün ne bu günün ebu cehilleri sonduremez. Bir de kendilerini uber zeki, çağdaş, hür dusunceli bilmem ne sanan tipler unutmasin ki bugün sizin soylediklerinizin aynisini o günün ebu cehilleri de söylüyordu. Geçmişten günümüze karanlik nice zihinler helak olup gitti, ne tarih ne de başka bir kişi isimlerini bile hatirlamiyor ama O nur hep baki kalacak. Selat ve selam olsun o kutlu peygambere.

   
 4. Onlardan dilediğini geri bırakır, dilediğini yanına alırsın. Sırasını geri bıraktığın kadınlardan dilediğini yanına almanda da sana bir günah yoktur. Onların gözleri aydın olup üzülmemelerine ve kendilerine verdiğin ile hepsinin hoşnut olmalarına en elverişli olan budur. Allah kalblerinizdekini bilir. Allah her şeyi bilir ve yumuşak davranır.

  Ahzab 51

  Yukaridaki ayetin kendisine indirildigi islam peygamberi

   
 5. Bundan başka kadınlar sana helâl olmaz. Bunları başka eşlerle değiştirmek de olmaz. İsterse güzellikleri hoşuna gitsin. Ancak sahip olduğun cariyen başka. Allah her şeye gözcü bulunuyor

  Ahzab 52

  Yukaridaki ayetin indirildigi islam peygamberi

   
 6. mısır valisi tarafından hediye olarak gönderilen cariye mariye nin 16 aylıkken ölen oğlu ibrahim in babası

   
 7. gözümüzün nuru olan son peygamber.

   
 8. Ey iman edenler! Peygamberin evlerine vaktine bakmaksızın ve yemeğe izin verilmedikçe girmeyin. Fakat çağırıldığınız vakit girin. Yemeği yediğinizde de hemen dağılın. Sohbet etmek için de izinsiz girmeyin. Çünkü bu haliniz peygambere eziyet veriyor, ama o sizden utanıyor. Fakat Allah gerçeği söylemekten utanmaz. Hem O'nun hanımlarına bir ihtiyaç soracağınız vakit de perde arkasından sorun. Böyle yapmanız hem sizin kalbleriniz ve hem de onların kalbleri için daha temizdir. Hem sizin Resulullah'a eziyet etmeye hakkınız yoktur. Ondan sonra hanımlarını da ebediyyen nikâh edemezsiniz. Çünkü bu Allah katında çok büyük bir günahtır

  Ahzab 53

  Yukaridaki ayetin indirildigi islam peygamberi

   
 9. Hem hatırla o vakti ki, o kendisine Allah'ın nimet verdiği ve senin de ikramda bulunduğun kimseye: «Hanımını kendine sıkı tut ve Allah'tan kork» diyordun da nefsinde Allah'ın açacağı şeyi gizliyordun. İnsanlardan çekiniyordun. Halbuki Allah kendisini saymana daha lâyıktı. Sonra Zeyd o kadından ilişiğini kestiği zaman, biz onu sana eş yaptık ki, oğulluklarının ilişkilerini kestikleri hanımlarını nikâhlamada müminlere bir darlık olmasın. Allah'ın emri de yerine getirilmiştir

  Ahzab 37

  Yukaridaki ayetin indirildigi islam peygamberi

   
 10. Yaratılmışların en hayırlısı. Nebiler Nebisi. Bütün Peygamberlerin İmamı.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.