1 2 3 4 5 6 7 8

hurdacılık

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kullanılamaz duruma gelmiş ancak geri dönüşüme uygun olan her tür atığı kiloyla satın alıp geri dönüşüme kazandıran kişinin işidir.

   
 2. mahalle aralarında arabasıyla gezen, sürekli aracından geldiğini belirtmek için anons yapan, eski metal eşyaları alarak kazancını elde eden kişilerin yaptığı iştir.

   
 3. Geri dönüşüm sektörünün ilk basamağıdır.

   
 4. işe yaramayacak, herhangi bir eşyayı alıp değerlendiren kişi ve kişilerin yaptığı iş.

   
 5. Yaptığı iş itibariyle insanlığa faydası sanılandan çok daha fazla olan meslek grubu.

   
 6. öğretmen bir arkadaşımın bir anısını aklıma getiren başlıktır.

  8. sınıfta malum teog sınavına hazırlanan okulun başarılı bir öğrencisine sorulan meslek tercihi sorusunda öğrencinin verdiği yanıt şöyledir;

  "öğretmenim ben geçen gün mahalleden geçen hurdacıya ne kadar kazandığını sordum. yanıtını duyunca okumanın gereksiz olduğuna karar verdim. ben hurdacı olucam. hem işi kurmak için sermayeye de gerek yok. okucan sınava gircen teog kazancan da üniversite bitircen de. hem bakalım okuduğum bölüm bana iyi para kazandıracak mı?"

  bu cevaptan sonra başta sınıf öğretmeni olmak üzere rehber öğretmen ve aile elbirlik o öğrencinin enerji ve isteği teog'a kanalize etmeye çabalamışlar.

  bu masal da burada bitmiş.

  gökten üç elma düşmüş

  birisi konuyu açan yazara

  birisi entry'yi yazan bana

  üçüncüsü de hem yazara hem bana

  göz kırpan gülücük

   
 7.  
  (Bkz: şişelere mandal)
 8. dünyanın geleceğine yatırım yapan sektördür. Örnek gösterebileceğim öncü firma ise yıllık tonlarca metalin geri dönüştürülmesini sağlayan Mertsan hurda' dır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.