1 2 3 4 5 6 7 8

hüngür hüngür ağlamak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. şiddetli olarak ve devam eden şekilde ağlama eylemi.

   
 2. bağıra çağıra, aralıksız ağlama şekli. sus dersin susmaz, dur dersin durmaz. insanın ruh haliyle ortaya çıkan bir durum olarak görüyorum. bazı anlar oluyor ki, insan kendisine hakim olamıyor.

  bir de mecazi olarak kullanılan bir benzetmedir. genelde istediği şeyi elde edemeyen kişilerle, dalga geçmek amacıyla kullanılır.

   
 3. makyajlı iken yapılmaması gerekenlerin başını çeken aktivite.

   
 4. Hem denizli maçında hem trabzon maçında hüngür hüngür olmasa da yaşadığımız acı eylem.

   
 5. bazen sevdiğim biri aklıma geldiğinde özlemi ile yaptığım bir duygu selidir..

   
  (Bkz: özlemek)
 6. Kadın olsun, erkek olsun ağlama konusunda çok cimriyiz, hoş gülme konusunda da çok bonkör olduğumuz söylenemez. Çoğu istemediğimiz, canımızı sıkan, üzüldüğümüz olay karşısında sinirlendiğimizle kalırız. Ancak bazen öyle bir şey olur ki artık kendimizi tutamayacağımız son raddeye ulaşırız ve gözyaşları sel olur, akar, akar, Boğazımıza hıçkırıklar düğümlene düğümlene, gögsümüzü içe çeke çeke, gök gürültülü sağanak yağış başlar. Bu şekilde deşarj olma biçimine hüngür hüngür ağlamak denir.

   
 7. 5. sene dolmak üzere.

  Acının en büyüklerinden birini yaşayalı.

  En son o zamandı.

  Ondan sonra bir daha olmadı pek.

   
 8. Bazen çoğumuzun isteyip de bir türlü sağanak şeklinde gelmeyen hafif damlalarla göz torbalarını ıslatıp geçiştirdiğimiz konudur. Ciddi felaketler ya da travmalar olduğunda çok kişinin kayıtsız kalamadığı ruhen bir rahatla halidir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.