1 2 3 4 5 6 7 8

Hrant dink

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Hrant Dink, 1954 yılında Malatya'da dünyaya geldi.O yıllarda, örgüt ile Ermeni cemaatinin ilişkilendirilmesini önlemek amacıyla ismini mahkeme kararı ile Fırat olarak değiştirdi.

  Türkiye Ermenisi gazeteci. 19 Ocak 2007 tarihinde saat 15:00 sıralarında, genel yayın yönetmeni olduğu Agos gazetesinin Şişli Halaskargazi Caddesi üzerindeki binası önünde uğradığı silahlı saldırı neticesinde hayatını kaybetti. Hrant Dink, Türkiye'de 1909 yılından bu yana, suikast sonucu öldürülen 62. gazeteci oldu.

   
 2. bizzat "devletin adamları" tarafından katledilmiş ermeni yazar.

  #FaşizmeİnatKardeşimsinHrant

   
 3. Emniyetin Trabzon'dahi haber elemanı Erhan Tuncel'in 5 maddelik bilgi notunda, Dink'in bir silahla vurulacağı belirtilmesine rağmen, dönemin Emniyet İstihbarat C-5 şubesi sorumlusu Ali Fuat Yılmazer'in bu bilgi notunu üstlerine iletmeyerek, öldürülen gazetecidir. Yılmazer'in aynı yıl içinde başlayacak Ergenekon operasyonları için söz konusu cinayetin işlenmesine göz yumduğu iddia ediliyor. Yılmazwr', cematin Devletten tasfiyesi sonrasında 2014 yılında tutuklanmıştır. Ayrıca, bugün itibariyle de aynı şubede görevli 5 polis daha göz altına alınmıştır. http://www.memurlar.net/haber/540295/

   
 4. Sevgili ülkemin biricik insanlarının ölümünün ardından 'hepimiz ermeniyiz' dediği gazeteci.

  Cinayetin kötü bir şey olması bir yana ülkemizi işlemediği bir suç yüzünden ( sözde ermeni soykırımı) suçlayan bir insana kendi ırkımdan ve kendi dinimden olsa da asla güzel gözle bakamam cinayete kurbana gitmesi sebebiyle de ona bu derece sahip çıkmam, sahip çıkılmaması da gerekir.

  Övüp övüp bitiremediğimiz atalarımızın böyle bir canilik yapacağına inananlar onları övme zahmetine de girmesinler.

  Türk anadan babadan doğup bir kez Türk'üm diyemeyen buna karşın ermeniyiz diyebilen insanları da dikkate almamak gerekir düşüncesindeyim.

   
 5. tam tamına 8 yıldır insanlığın pabuçları deliktir.hala adalet aranmaktadır.

   
 6. Bakırköy ve pangalti beyaz adamın ortaklarından, diğer ortaklar da kardeşleridir.

   
 7. bir terör saldırısına kurban giden ermeni gazeteci. cinayeti tam olarak çözülemedi, neden yapıldı, amaç neydi diye birçok sorunun ortada dolanmasına ve birçok da cevap olmasına rağmen hala çözülemediğini düşündüğüm olay.

   
 8. bugün günlerden hrant tam 9 yıl önce bugün hayalleri ellerinden alınan,yarınlarına kelepçe vurulan sadece fikir ayrılığı,düşünce farklılığı,kimlik farklılığı sebebi ile ölüm kendisine hak görülmüş. toprağın bol olsun hrant.

   
 9. Ermeni kültürünün "1915 olaylarının"gölgesinde kaldığından şikayetle haftalık çıkan Agos gazetesinde yazı dizisi ile bu garabet durumdan kurtulunması gerekliliğini anlatırken, oradaki yazı dizisinden bir cümle çıkarılarak hedef haline getirilen ve ardından yapılan linç karalaması sonucu herkesin gözleri önünde katliama uğrayan kişidir. esasında bakıldığında türk milliyetçilerinden daha fazla diaspora karşıtıdır. her zaman anadolulu olduğunu vurgulamış olan bu yazar sahiden de anadolu coğrafyasının bütünleştirdiği halkları ve bu halkların kimyasını çok iyi bilen ve bu açıdan bir çok konuşma yapıp yazı yazan kişidir. onun şahsında ve vicdanlı yüreklerde adalet henüz tecelli etmemiştir. umutla beklemekteyiz

   
 10. hrant dink i kim öldürdüğünün bindebiri kadar niye öldürüldüğünü araştırsaydınız keşke dememe sebep kişi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.