1 2 3 4 5 6 7 8

Her Şeyden Çabuk Sıkılmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. En sevdiğin eylemi yaparken bile iki dakika sonra sıkılmak.Rutine binen her şeyden nefret etmek.İş olsun,arkadaş çevresi olsun aile olsun en sevdiklerinden bile sıkılıp uzaklaşma isteğinin olması durumu.Hatta bazen kendinden bile sıkılıyor insan.Depresyondan farkı şudur; Depresyonda daha önce yaptığın ve keyif aldığın şeyleri bile yapmak isteği olmaz.Bu öyle bişey değil.Örneğin en sevdiğin arkadaşını ararsın buluşursun yarım saat hoş muhabbet olur yarım saat sonra sıkılmaya başlarsın.Çok istediğin bir filme başlarsın izlerken on dakika sonra sıkılırsın.Düşündüğün ve yapmak istediğin her şeyin süresi eyleme dökünceye kadar olur.Eyleme döktüğün an cazibesini kaybeder ve sıkılmaya başlarsın.Şu an yazarken bile sıkılma durumu(gülücük)

   
 2. size zevk veren her ne varsa sürekli yapsanız bile bir süre sonra ilk baştaki keyfi vermez. yani bir süre sonra ekşir. ve farklı uğraşlar ararsınız. bu duruma örnektir. farklı hobilere yönelmek bu sıkıntıyı üzerinden atmakta faydalıdır.

   
 3. Farklı hobilere yönelip başlamak ama ondan da bir süre sonra sıkılmak.Sıkılmaktan sıkılmak durumu(gülücük)

   
 4. maymun iştahlı deyimi ile ilişkili olduğunu düşündüğüm durum.

   
 5. Bazı insanlarda aşırı olan durumdur.

  Sonra ne mi oluyor kabak sizin basiniza patlıyor hak ediyoruz demek ki.

   
 6. Sözlükte çok sıkıcı.Her yer sıkıcı pöffss

   
 7. sürekli şikayet ettiğim durumdur keşke böyle olmasa.

   
 8. şımarık insan davranışı.

   
 9. "Düşmanıma yâr olsun." diye beddua ettirecek insan tipidir. Mutlu olmayı bilmez, itina ile enerji kemirirler.

   
 10. günümüzün hastalığı.

  bir çok şeye en kısa ve kolay yoldan elde etmenin şımarıklığı sonucu oluşan doyumsuzluk halinden kaynaklanan durum. hiçbir şey ulaşılmaz değil hayatımızda, bir şeyi elde etmek için uğraşmıyoruz. geri yansıması da bu kadar sıkıcı oluyor maalesef.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam