1 2 3 4 5 6 7 8

hayatımızdan kaybolan şeyler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. eskiden telefon rehberleri olur numaraları oradan soyisimden arar bulurduk. şimdi internetti telefonun kendi rehberiydi derken sarı sayfalı ptt rehberleri değişen hayata direnemeyip çıktı hayatımızdan

   
 2. en iç acıtıcı olanı da gençlik olsa gerek.varlığında farkına varılmayan, geçip gittiğinde özlem duyulan...

   
 3. Lezzetler kayboldu hayatimizdan.Kelimenin hem gerçek hem mecaz manasiyla kaybettik lezzetleri. Hormonlu, gdo lu, lezzetsiz beslenir olduk.Hayattan lezzet almaz olduk. Teknoloji ilişkileri etkiledi, ilişkiler basitleşti, kolay vazgeçer olduk. Mutluluk sebeplerimiz eksildi, erdemi olusturan değerler eksildi.İyimserliğimiz de yok mu oluyor ne?

   
 4.  
  (Bkz: zaman)(Bkz: sabır)(Bkz: sevgi)(Bkz: düşünmek)(Bkz: saygı)(Bkz: zaman yönetimi)(Bkz: hoşgörü)
 5. İnsanlık. Henüz kaybolmadı ama bulmak çok zor artık.

   
 6. komşuluk ilişkileri, insanlık, hoşgörü

   
 7. Çocukluğumuzu kaybediyoruz. İçimizden koşa koşa o salıncağa atlamak geliyor ama yapamıyoruz.

   
 8. Artık mazi olmuş, geride bıraktığımız şeylerdir. Kimine göre artık merhabamızın bile olmadığı eski dostlar yada fotoğraf albümlerinde kalmış akrabalar, kimine göre kaset çalar, tüplü televizyon gibi alet ve makinalar, kimine göre de yardımseverlik, vefa, insaniyet gibi manevi değerler birer birer hayatımızdan eksilip gitmiştir.

   
 9. Kazanılan başka şeyler ile yer değiştiren şeylerdir. Mesela aşk vardır, onu yürütecek zaman, imkan vs. yoktur. Sonra süre geçer zaman imkan olur o aşktan yoktur ortalıkta... Bize bonkör olmayan geçmişle fazla uğraşmamak lazımdır, her yeni gün yeniyi filizlemelidir.

  Geçmişi özlüyorsan da mesela bugün ne yapacaksın komşuluk ilişkilerini, adam senin wi-fi şifreni ister sonra internette birilerine sayar söver, polis seni alır götürür. Herşey bugündür, bugüne evrilmelidir.

   
 10. geleceğe dönük plan yapma isteği kayboldu.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.